Wpis z mikrobloga

@Tiab: ja chciałem kiedyś z nim podyskutować na tematy niezwiązane z nieruchomościami to mi posta usunął i wrzucił na czarno. A spytałem tylko o jaką polska nie gówniana uczelnie skończył ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Choć w dalszym ciągu nie wiem, czy on nie jest jakimś projektem naukowym, albo alter ego kogoś niespełna rozumu, bo nie można być takim upartym w swoim myśleniu.
@PfefferWerfer: Biorąc kredyt 2% w tamtym roku w mniejszym mieście, z ratą 1200 zł, aktualnie jesteś w stanie spłacać to w najgorszym przypadku z minimalnej która wynosi 3200 netto. Minimalna będzie ciągle rosnąć, inflacja ciągle zżera "wartość" raty. Za 5 lat jak minimalna będzie wynosić 5-6k netto, ta rata nie zaboli wcale, a najem będzie cholernie drogi. Jakoś to będzie.

Jak masz kryzys w branży, idziesz do mc donalda, lidla, biedronki
@Rura69: Najem to opcja tymczasowa na kilka pierwszych miesięcy w nowym mieście albo jak zaczynasz dorosłe życie na studiach, w każdym innym wypadku to idiotyzm i trzeba czym prędzej się kredytować po szyję i uciekać na swoje bo landlord cię wyciśnie jak cytrynę.

Nie rozumiem ludzi wynajmujących przez większość życia.
A spytałem tylko o jaką polska nie gówniana uczelnie skończył


@G06DbT: To żeby mieć o czymś pojęcie to trzeba uczelnie kończyć ? Myślisz, że posiadanie tytułu magistra daje Ci coś poza samym tytułem ?
@Peperonin: Kredyt się spłaci i po 20 latach jesteś wolny i u siebie z samym czynszem, wynajęte mieszkanie po 20 latach jedynie waloryzuje ci opłaty o inflację i masz dokładnie nic, ale za to dużo drożej xD

No i jeszcze najlepsze jest to że rata kredytu 7% jest niższa niż "rynkowy" czynsz wynajmu analogicznego mieszkania. A jak nadplacasz to już w ogóle rata jest degresywna.

Hipoteka nie ma wpływu na własność,
@PfefferWerfer ja się nie łudzę ale smutne jest to że ludzie muszą #!$%@?ć 20 lat by jakiś januszex przez ten okres miał ciebie w garści. Za 2-3 lata będzie mnie stać na kawalerkę gdzie mieszkam za gotówkę albo na mieszkanie w Polsce. Do tego czasu mieszkam w piwnicy u rodziny.
@#!$%@?
Czyli tutaj tylko dwie opcje. Albo kredyt albo najem? Aż szok na takim portalu gdzie sami najbogatsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem, że jak ktoś cały czas o spadkach to wtedy piszesz mu, że musi się pocieszać brakiem nieruchomości? Czy już pasuje do narracji więc okej?
@GOHAN: bardziej chodziło mi o to, że wstawił post, że wszystkie polskie uczelnie są gówniane (czy to prawda czy nie, to inna kwestia).

Więc się go spytałem, jaka on uczelnie skończył. Czy polska gówniana, czy polska nie gówniana. A może jakaś inną. I dostałem bana.

Nie dywagowalem nad niczym innym, zadałem mu proste pytanie.
@Tiab: ja jestem zapakowany w bk2 i jestem kredyciarzem, więc jaka narracja spadkowa. Po prostu Twoje posty nic nie wnoszą, nie ma tu żadnej merytoryki tylko ciągle zaczepki do biedaków i łechtanie swojego ego oraz szukanie walidacji, że Twój zakup to właściwy wybór. Nuda