Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem:
Ok, w Belgii z dotacją 5k EUR która obowiazuje poniżej 40k EUR wychodzi 35k ale tylko na 2 podstawowe egzemplarze czarny/biały przecenione z 48/49 k EUR

To jest mocno wyjątkowa sytuacja jesli chodzi o wersje LR AWD to w w tym samym kraju(BE) 49k EUR => 213k PLN co na 23% VAT w PL 216k. Na stronie jest za 235k PLN a to z powodu tego że złotówka się umacnia
  • Odpowiedz
@zibizz1:

to z powodu tego że złotówka się umacnia i ceny nie sa aktualizowane na bieżąco tylko dostossowywane do kursu z 3-6 miesiecznym opóźnieniem


Niezależnie od kursu 3/Y zawsze był ~10% droższy. I dotyczy to każdego auta ev. Już wrzucałem Mustanga (ten to ponad 60k tańszy), Enyaqa, id4, EQA, EQB, MG4, Ioniq 5 i 6 itp.
Po prostu mały rynek ale też specyfika, że auto za 200k to jest dla kogoś
  • Odpowiedz
@MrBudget: Wrzucasz specjalnie przecenione 2 konfiguracje zeby zmiesciły się na dopłatę 5k EUR. To jest wyjątkowa sytuacja. Ceny sa podobne zazwyczaj. A róznica wynika z kursu, dopłat, transportu
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Gdy kurs był 4.4 PLN/USD kupiełem za 410k netto PLN Xa który kosztował 90k USD w stanach, czyli był 3,5% drozszy uwzględniahjąc transport a itak w USA był specjalnie przeceniony żeby wersja bazowa miesciła sie pod 80k USD i lapała na dopłaty. Dlatego nie uważam że to robienie w konia Polaków, tylko wynika to z róznych obiektywnyczh czynników
  • Odpowiedz
@Adicts: Nadal są ale OP wział za granicą przeceniony z 47 na 40 a w PL wział cene z konfiguratora 225a mozna kupić za 198 i wziac 27k dotacji, sam tyle dotacji wziałem, wiec obecnie najnizsza cena to 171k
zibizz1 - @Adicts: Nadal są ale OP wział za granicą przeceniony z 47 na 40 a w PL wzi...

źródło: tesla

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 jesteś zadowolony? sam nad nim myślę. Chociaż chyba wybiorę LR. Przez moment byl Y LR z hakiem poniżej 225 ( jakoś tak, maksymalny limit dotacji), no i leży mi ten czerwony kolor, może poczekam na wyprzedaż przed premierą polifta
  • Odpowiedz
@Adicts no tak ale jak skrajny przypadek bierzemy z zagranicy to weźmy skrajny z PL

Brałem Y Performance na dużą rodzinę pod koniec 2022 i X Plaid we wrześniu, oba polecam.

W Y brakuje mi tylko wentylowanych siedzeń a w X przeszkadzają mi tylko kierunkowskazy w kierownicy. Radość z jazdy po mieście bezcenna, w trasie jak już się wjedzie na autostrade to równie dobrze jedzie się spaliną. Ale ja już wszystkich spalinowych
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 Na X mnie nie stać ale jest mega, S tez. jeżdżę obecnie S90 w dieslu, ma już 5 lat i trochę słabo z alternatywa dla Tesli, jak nawet durna Mazda potrafi kosztować 300k
  • Odpowiedz
  • 0
@Adicts: jak skoro jest bazowo najtańsza wersja za 224 k? nie wiedziałem że jest dopłata ponad 50 k, to może w przypadkach gdy auto jest wykorzystywane tylko jako firmowe czyli niszowa sytuacja. normalnie to 27 k to max dopłata czyli 200 k tyle na temat ściemniania
  • Odpowiedz
będzie najniżej 200 k.


@MrBudget: To chyba dobrze. Chciałbyś żeby zniszczyli tą nieuczciwą konkurencją naszą narodową izerę? Jaki z ciebie Polak, potomek Bolesława Chrobrego i Jerzego Gorgonia?
  • Odpowiedz