Wpis z mikrobloga

Szukam definicji oddzielnego gospodarstwa domowego i znalazłem coś takiego:

Zgodnie z definicją GUS gospodarstwo domowe to zespół osób zamieszkujących razem i wspólnie utrzymujących się. GUS w instrukcji do Narodowego Spisu Powszechnego uznał, że członkowie rodzin mieszkających wspólnie, ale utrzymujących się oddzielnie, stanowią odrębne gospodarstwa domowe.


Czyli jak mieszkam z rodzicami i mam własne dochody, to mógłbym stwierdzić, że mam oddzielne GD.
W praktyce jednak nie da się tego udowodnić, no bo jak ja niby wykażę, że utrzymuję się oddzielnie? Mam robić rodzicom przelewy za rachunki?
Gdyby jakiś urzędnik się przyczepił, że nie przysługuje mi stypendium socjalne, to jestem na przegranej pozycji. Telefonicznie w US odpowiadają wymijająco, w MOPS też.
Jak złożę prośbę o interpretację, albo napiszę maila to będzie to miało jakąś wartość, czy dalej nic nie zmienia? Może poszukać radcy prawnego, aby wystawił opinię prawną, czy też nie warto? W jaki sposób zrobić jakąś "podkładkę"?

#prawo #urzadskarbowy #skarbowka #finanse #pytaniedoeksperta #pytanie #podatki
  • 4
@A_R_P: Domyślam się, bo znam ludzi którzy na prawdę jadą po bandzie i ciągną tyle socjalu ile wlezie i to mając JDG. Ja nie wiem, że się ludzie nie boją xD. No ale ja w urzędzie to byłem co najwyżej odebrać prawko i dlatego się trochę cykam, bo się nasłuchałem o tych mitycznych kontrolach, a nie mam doświadczenia z urzędami.
no bo jak ja niby wykażę, że utrzymuję się oddzielnie? Mam robić rodzicom przelewy za rachunki?


@homerox2000: przelewy na rachunki, własne rachunki za jedzenie i inne potrzebne rzeczy wraz z potwierdzeniami z konta że ty na to płaciłeś