Wpis z mikrobloga

#zegarki #zegarkiboners #kontrolanadgarstkow #zegarek

,,Od zawsze czas skłaniał ludzkość do filozoficzno-duchowych refleksji o naturze życia. Z tego powodu również zegar zyskał szerokie spektrum znaczeń oscylujących wokół tematów życia i przemijania. W wielu kulturach postrzega się go jako symbol nieskończoności, doskonałości, wolności, ulotności chwili."

Foto mojej aktualnej kolekcji. Tematem zegarków interesuję się około 25lat. Założyłem tu konto między innymi po to aby móc zarządzać treścią związaną z tematem. Przeglądając od dłuższego czasu zegarkowe tagi cieszy mnie świadomość tutejszej społeczności entuzjastów czasomierzy którzy zapewne są znacznie młodsi niż ja. 25lat temu nie było oczywiste że automaty przetrwają a kwarc należy szanować, 99% noszących divery nigdy nie miało na plecach butli do nurkowania na 100m a cena zegarka ma się czasami nijak do parametrów które oferuje etc... widać że wszytko to wiecie.

Mój pomysł na aktualną kolekcję stawia na klasyczny standard. Jest miejsce dla zegarka na rodzinne pogrzeby / wesela i jest na beztroskie wakacje. Najstarszy ma ponad 60lat i ma się świetnie, najmłodszy to zazwyczaj nowość z aktualnych ofert producentów. Zegarki pozyskuję w pełnym spektrum. Od giełd staroci & antyków gdzie przekopuję dziesiątki sztuk w skrzynkach po warzywach a podpity sprzedawca z krzesełka dla wędkarzy wygłasza swoje mądrości o każdej sztuce (uwielbiam to) po salony w których się siedzi a sprzedawca pracuje w rękawiczkach.

Tyle na pierwszy wpis, hejty i propsy doceniam tak samo :)
18031983 - #zegarki #zegarkiboners #kontrolanadgarstkow #zegarek 

,,Od zawsze czas s...

źródło: 20231206_134240

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Całkiem przyzwoita kolekcja. Jedynie te 2 srebrno-złote cygany mi się nie podobają. Ten cygan po prawej z meteorite dial, co to za firma?
  • Odpowiedz
  • 0
@Nudel1306: Mi też nie. Cygan po środku to stare Seiko które promował Roger Moore jako James Bond. Nie noszę go na codzień, aktualnie fani serii ich poszukują, kupiłem świadomie za grosze, jak tylko znajdę coś nowego ten zostanie wystawiony na sprzedaż. Myślę że wiesz co to za Cygan z meteorytu po prawej ;) . Ma wybity dobry numer z ograniczonej produkcji i też wierzę że to inwestycja na dłuższą metę. Też
  • Odpowiedz
  • 1
@cleopatre: Dokładnie tak. W czasach tego zegarka Seiko w 2 lata pozamiatało cała szwajcarską branżę i podważyło globalnie sens dalszej produkcji zegarków automatycznych. Zdominowali wiele kategorii na corocznym konkursie producentów szwajcarskich na ich własnym podwórku. Finansowo był to taki sukces że na jakiś czas przejęli marketingowo ówczesną ,,popkulturę " np. przejmując filmy o Bondzie właśnie po Rolexie. Na szczęście dla branży wszystko dobrze się skończyło. Historia powstania fabryki Seiko sama w
  • Odpowiedz
@Nudel1306: w Polsce jest wiele marek zegarkowych ale produkcji to tutaj nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasem tylko składają zamówione części do kupy.
  • Odpowiedz