Wpis z mikrobloga

Uczę się dzisiaj ze nie wszystko da radę kupic. Mam teścia który potrzebuje krwi, leży w szpitalu. Bez znanego powodu pękła mu aorta i na teraz jej potrzebuje. Fajny facet. Sam nie miałem ojca a przy nim mogłem przynajmniej w dorosłym życiu poczuć jakbym go miał. Będę wdzięczny jeśli znalazłyby się osoby które oddały by dla niego krew.
Zależy mi z by ta prośba trafiła do jak największej grupy. Mam nadzieję że znajdą się osoby które robią to i nie jest to problem. Z góry dziękuję.
Za każdego plusa w ramach podziękowania przekażę 1 zł na dowolną zbiórkę charytatywną. Gdzieś że kasa może cos pomóc.
Krew byłaby dla Tomasza Łosia. Leży w Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i potrzebuje grupy 0 rh-, ale każda grupa się liczy. Centrum krwiodawstwa podmieni grupi i je poda dalej.
#pomagajzwykopem #krwiodawstwo #krwiodastwo #krwiodawcy #medycyna #barylkakrwi
  • 6
  • Odpowiedz
Centrum krwiodawstwa podmieni grupi i je poda dalej.


@slimaqq: Nikt nic nie podmieni. Krew idzie według zapotrzebowania zaczynając od osób, które jej najbardziej potrzebują.
Nie można oddawać krwi dla konkretnej osoby, ani uzależniać np. operacji od ilości ludzi oddających krwi "dla danej osoby" - takie są przepisy.
Jednakże warto namawiać do oddawania krw i jeśli ktoś akurat może to niech pójdzie i pomoże ;)
  • Odpowiedz
@Salido akurat centra krwiodawstwa limitują wydawanie krwi dla konkretnych placówek, regionów itd ale jeśli stan się zwiększy są wtedy bardziej skłonni przekazać także obojętnie jaka bo zapotrzebowanie jest na każdą
  • Odpowiedz
@slimaqq: Nie ma oddawania krwi na osobę. To wykorzystywanie jeleni współczuciem, żeby zasilali rezerwy. Dla potrzebujących nigdy krwi nie zabraknie.
  • Odpowiedz
  • 0
@slimaqq: dziękuję wszystkim którzy podali dalej i oddali krew. Czy znacie zbiórkę gdzie mogę podrzucić trochę grosza? Jeśli nie, wybiorę sam.
  • Odpowiedz