Wpis z mikrobloga

5 i pół roku używania myszki #steelseries Rival 110 natknęło mnie do napisania nieco o jej wadach i zaletach. Kupiłem myszkę w sierpniu 2018 roku i używam ją od tamtego czasu codziennie do pracy i generalnie w czasie wolnym (gry, przeglądanie internetu).

Zalety
- użytkuję ją od ponad 5 lat. Jest to tym samym moja najdłużej używana myszka w życiu, którą spotkała lekka awaria (o tym napiszę w wadach).
- mysz w średnim rozmiarze, więc dobrze pasuje do mojej dłoni.
- podświetlenie, które nie razi w oczy.
- rolka, która nie hałasuje przy scrollowaniu.
- myszkę zalałem niewielką ilością wody podczas czyszczenia, a mimo to działa.

Wady
- teraz, po ponad 5 latach użytkowania po raz pierwszy coś się w niej zepsuło. Problem dotyczy środkowego przycisku na rolce. Co ciekawe, rolka działa poprawnie, ale po dłuższym użytkowaniu ten przycisk przestaje funkcjonować. Odłączenie myszki i podłączenie jej ponownie powoduje, że znów działa. Może więc to problem w jej oprogramowaniu.
- kilka miesięcy temu pojawiał się od czasu do czasu dwuklik na lewym przycisku. Po jednym dniu zwyczajnie zniknął.
- boczne wyżłobienia, w których bardzo szybko gromadzi się brud. Zakleiłem je elementem samoprzylepnym.
- zbędne dwa przyciski po lewej stronie, których nigdy nie używam.

Czy kupiłbym ją ponownie? Z ekonomicznego punktu widzenia tak, ale porównując ją do mojej poprzedniej myszki, raczej nie. Głównie przez te chropowate wyżłobienia, które teoretycznie wpływają na lepsze trzymanie jej w dłoni. Są one jednak miejscem, które wymaga częstego czyszczenia.

Czy taki długi okres użytkowania jest normą przy tej marce myszek? Jeśli środkowy przycisk zacznie sprawiać poważniejsze problemy to prawdopodobnie zakupię nową mysz i rozważam tą samą markę. Dlatego na koniec pytanie - jak długo działają wasze #myszki? Czy warto iść ponownie w Steelseries?
  • 10
@Zakopianczyk: przypadkiem przechodziłem, to se napiszę wysryw:
3 lata temu kupiłem bezprzewodową jakiś Logitech(ta z tych małych, taka mini trochę), nawet nie wiem jaki model, bo powycierane wszystko.
ze 2 razy w niej baterię(AAA) wymieniłem, a używam jej codziennie(vide wykop xD).
nie mogę o niej nic powiedzieć, bo mi po prostu działa.
xD
@devel9k ... Najlepsze że kupowałem do innych komputerów myszki później ale żadna mi tak w dłoni nie leży jak ta... No i kto by się spodziewał że takie rzeczy decydują o tym czy wydasz na coś pieniądze czy zmieniasz jakiś towar który się sprawdza:)
Oczywiście nie wygląda jak nówka sztuka ale ja nie narzekam:)
@dos_badass ... Kulkowe miały jeden szpan że jak umiałeś dobrze grać i miałeś opanowaną myszkę to można było nawet tak robić że w powietrzu kulka się jeszcze obracała i już nie robiłeś ruchu myszka i to wywoływało zdziwienie w oczach postronnych:)