Wpis z mikrobloga

w sensie że miliony kobiet z pokolenia twojej matki i babki nie miały pojęcia o wychowaniu bo nie szczuły cycem publicznie?


@thorgoth: czy ty naprawdę jesteś tak głupi, żeby myśleć, że kiedyś nie było karmienia piersią przy ludziach? Przecież to rzecz absolutnie naturalna i wymysł idiotów robiących z tego coś złego w ostatnich latach.

I nie "szczucie cycem", a karmienie dziecka.
@thorgoth moje pytania nie były retoryczne to raczej autor pytań wie czy chce odpowiedzi co nie?

Przy karmieniu piersią pierś jest zakryta dzieckiem często też materiałem.

Dawno temu dzieci ginęły bez fotelików, dawano im mak i wódkę z cukrem by były spokojne. Do tego też mamy wrócić? W końcu całe pokolenia tak robiły. Były też domy wielopokoleniowe a dziś takich coraz mniej, często też sąsiedzi pilnowali dzieci- więc skoro pokolenia tak robiły
@zmarnowany_czas: kiedyś było tego znacznie mniej. Nawet za czasów gdy byłem nastolatkiem ludzie mieli jakieś poczucie wstydu, nie było akcji z wyjmowaniem wymion czy przewijaniem obsranej pieluchy na stoliku w restauracji obok jedzących ludzi.

Dla mnie to kwestia elementarnej kultury.

@thorgoth: to szklana kula ci szwankuje i spróbuj wymienić na nowszy model, bo pleciesz bzdury misiu kolorowy.

Jeśli już, to teraz jest takich zachowań znacznie mniej. Kiedyś widziałem to na każdym kroku i nikomu to nie przeszkadzało, teraz prawie wcale i cały czas są płatki śniegu jak ty.
moje pytania nie były retoryczne to raczej autor pytań wie czy chce odpowiedzi co nie?

@KakaowyTaboret: twoje pytanie było uwerturą do koncertu smyczkowego "tylko rodzice powinni wypowiadać się o rodzicach, bo bezdzietni lambadziarze nic nie wiedzą".
To debilna teza, coś w stylu "tylko ktoś cierpiący na zespół downa może się wypowiadać o zespole downa".

Publiczne karmienie piersią w sytuacji gdy obnażanie się nie jest kulturowo przyjęte uważam za niezasłużony.
Ewentualnie wszystkie
@thorgoth

Nie, nie były uwertura. Uznałem, że wiesz z doświadczenia jak sobie poradzić i oczekiwałem konkretnych porad a nie słowotoku bez odpowiedzi na proste pytanie.

Znowu wołasz i znowu nie odpowiedziałeś. xDDD

To kiedy zajmujesz się dziećmi sąsiadów? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zmarnowany_czas: misiu kolorowy, pewnie zależy to od grupy społecznej.
Być może wyjmowanie wymion zawsze było powszechne na wsiach czy w melinach, wśród ludzi z elementarnym kapitałem kulturowym z całą pewnością nie.

Jestem przeciwnikiem tworzenia uprzywilejowanych kategorii ludzi. Albo wszystkim wolno wyjmować cycki publicznie albo nikomu.
czy ty właśnie porównałeś szczającego menela do matki karmiącej dziecko?


@WielkiNos: tak. Jedno i drugie naturalne, jedno i drugie nieestetyczne dla otoczenia, jedno i drugie najlepiej żeby każde robiło w domowym zaciszu.
@KakaowyTaboret: nie ma najmniejszego znaczenia czy wychowałem dzieci czy nie, nie trzeba być downem żeby wypowiadć się o zespole downa.

Nie ma też żadnego uzasadnienia żeby robić z madek święte krowy. Albo wszystkim wolno szczuć cycem albo nikomu.
@WielkiNos: Daj spokój z niektórymi wykopkami nie pogadasz, większość z tych co tutaj wypisują autorytatywnie różne bzdury nie ma skończonych nawet 20 lat a co dopiero mówić o dzieciach. Empatii tutaj też za dużo nie było nigdy, nie ma zrozumienia dla potrzeb ani małego dziecka ani mamy. Możesz tłumaczyć, że noworodek kiedy jest głodny bardzo cierpi i łatwo może wpaść w panikę, że takie dzieci potrzebują jeść mało ale często, że
@WielkiNos: dla mnie sprawa jest jasna - nie ma problemu że karmi w miejscu publicznym, po prostu powinna udać się w jak najbardziej ustronne miejsce. od razu powiem że ja stopniuje ważność potrzeby i również mógłbym zrozumieć sranie czy lanie w miejscu publicznym (nie dziwi mnie w ogóle że ktoś woli nasrać w krzaki niż w gacie) w momencie w którym niespodziewanie dopadła go potrzeba o ile pójdziesz w miejsce ustronne
ale odpowiesz na pytanie czy nie?

@KakaowyTaboret: dlaczego mam odpowiadać na bezprzedmiotowe pytanie dotyczące mojego prywatnego życia?

Niech zgadne, jesteś rodzicem i uważasz że tobie i twojej żonie wszelakie przywileje rodzicielskie "sie po prostu należą", jak to mawiała była premier?
@thorgoth

Dzieci karmi się na żądanie jak wyobrażasz sobie zorganizowanie?

Takie było pytanie. Poobrazales sporo ludzi poplules jeden ale odpowiedzieć nie łaska;)

Najpierw może sam odpowiedz na pytanie. To ja po 5 komentarzach może odpowiem na Twoje xd