Wpis z mikrobloga

Cześć, czy za sprzedaż papierów wartościowych np. ETF też płaci się prowizję? Do tej pory myślałem, że prowizję płaci się tylko za zakup :)


@Floryda: Potwierdzam, jeszcze czasem u niektórych brokerów płaci się za "trzymanie" ETF zagranicznego np. mBank pobiera 0,15% od kwoty powyżej 10tys zł. więc jak masz 100tys zł w ETF to dolicz rocznie opłatę 135zł :)
@Floryda: zależy co przenosisz jeśli z mBank do BOSS to zwolnione jest GPW albo ETFy "polskie", a papiery zagraniczne 65zł za sztukę. Bardziej mi się opłacało przelać papiery zagraniczne niż właśnie sprzedawać w mBank i ponownie kupić w BOSSa.
@adrwas w maju byka zmiana cennika w mbanku. Punk 6.5
"0,95% wartości przenoszonych Instrumentów Zagranicznych11, nie mniej niż równowartość 20 EUR (wg średniego kursu NBP) za
każdy Instrument Zagraniczny oznaczony odrębnym kodem"
@Morgan87: nie rób tego błędu co ja! przenoś, jak chcesz porady jak najszybciej i najtaniej to zrobić wal śmiało na PW :) dziś dostałem emaila, że moja dyspozycja jest w realizacji od 15/01 :)
@adrwas w maju byka zmiana cennika w mbanku. Punk 6.5

"0,95% wartości przenoszonych Instrumentów Zagranicznych11, nie mniej niż równowartość 20 EUR (wg średniego kursu NBP) za

każdy Instrument Zagraniczny oznaczony odrębnym kodem"


@Morgan87: Sorry, za odgrzanie kotleta. Przeczytałem właśnie, że można uniknąć tego 0.95% jeśli w wiadomości email podamy powód "zmiana cennika"

UWAGA! BM mBanku deklaruje, że opłata nie zostanie pobrana, jeśli jako powód przenosin właściciel konta poda "zmianę taryfy opłat