Wpis z mikrobloga

Kurna, wszyscy krzyczeli, że Glapa pod trybunał bo obligacji państwowych nakupował, aaa konstytucjaa, to Glapa posypał głowę popiołem i mówi, dobra rozumiem sprzedam te obligi w pizzdiets, nie będęm już rzondów finansował. I co się stało? Wszyscy się drą że Glapa rzont atakuje i chce nasz kraj, polskęę do ruiny finansowej doprowadzić.

Jak zyć xD


#nieruchomosci #gospodarka #nbp #gielda
  • 48
@rzzz: NBP - dbamy o wartość pieniądza, ale 40% inflacji skumulowanej w 4 lata też jest spoko, no i jesteśmy apolityczni, ale przed wyborami obniżamy pokazowo stopy. Od wielu lat trzymają negatywne realne stopy procentowe co powoduje wzrost cen nieruchomości. Ani NBP nie spełnia swojego mandatu dot. dbania o wartość pieniądza, ani nie jest apolityczna. Cieszą się tylko spekulanci, bo na inflacji zarabiają nieliczni, a tracą wszyscy.
via Wykop
  • 1
@jacos911: i o to chodzi mirek. Glapa był najgorszym prezesem NBP w historii do października 2023, ale teraz jest całkiem dobrym, a na pewno bardziej niezależnym od rządu niż ewentualny następca wskazany przez nową koalicję.
@rzzz:
Od kilku miesięcy Glapa nie robi nic wiec trudno go krytykować za ostatnie tygodnie. Nie można jednak zapominać jakie szopki robił za czasów PiS. We wrześniu nagle obniżył stopy o 75pkt dzięki czemu zarobili spekulanci grający na kursach cfd a dolar wzrósł o 5% w ciągu 3 dni. Glapa wykonuje polecenia kaczora i potencjalnie jest to człowiek niebezpieczny. Mówiąc jezykiem wywiadu jest to tzw "ukryty śpioch".
Pomijam ze wysłał syna
via Wykop
  • 0
@zaq22: Pewnie napisałem, że był najgorszym preziem do tej pory. Jednak po wyborach jest gwarantem jastrzębiej polityki i całkowitej niezależności od rządu. W tym momencie jest dokładnie tak jak powinno być zawsze.

Po kiego wykopki chcą go usuwać za przeszłość to nie rozumiem, przecież to nie odwróci skumulowanej inflacji +40%. Liczy się co będzie w przyszłości.
@jacos911: ale dlaczego uważasz że NBP to jakiś urząd odpowiedzialny za obniżanie cen mieszkań? Na ceny mieszkań wpływa wiele czynników np. sentyment rynku, dostępność mieszkań, dostępność kredytów, ceny materiałów budowlanych. Dla mnie wzrost cen mieszkań pokazuje raczej że w Polsce nie było głebokiego kryzysu i ludzie wciąż mają dużo kasy a popyt jest duży
@bieda_kredyciarz_2proc: Bo w NBP poprzez realnie ujemne stopy procentowe sprawił, że złotówka straciła 40% na wartości w ciągu 4 lat. To sprawia, że nasza waluta traci swoją właściwość przechowywania wartości (inflacja zabrała 40% siły nabywczej wszystkich oszczędności), dlatego wszyscy chcą zachować wartość swoich pieniędzy zaczęli inwestować w mieszkania. Czy tego oczekujemy od NBP? Żeby nową walutą w Polsce była "betownówka"? No ja bym oczekiwał dbania o wartość złotówki.
@jacos911: No rozumiem, ale skoro cały region miał jak to mówisz "ujemne stopy procentowe" to prawdopodobnie nie dało się zwalczyć inflacji samym podnoszeniem stóp albo kosztowało by nas to pełnoskalową recesje. Większość banków centralnych uznała że mniejszym złem jest wysoka inflacja niż wysokie bezrobocie i musieliśmy przyjąć tą wysoką inflacje.Generalnie prognozy NBP w długim okresie okazały się słuszne
@rzzz: to tak na serio? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcesz zastosować mentalność chuligana wołającego o pokój bo ktoś się w końcu postawił?
Rozliczenie za czyny dokonane nie jest wg ciebie zasadne, ale ochrona dupo-stołka na podstawie tego co MOŻE W PRZYSZŁOŚCI ZROBIĆ, jest ok?
Stary, nie rób z logiki kurtyzany.
@bieda_kredyciarz_2proc: W jakim sensie prognozy okazały się słuszne? Że mamy 40% inflacji w 4 lata? Gdzie tu sukces? Że musieli obniżać wartość złotówki? No albo NBP dba o wartość waluty, albo o zyski deweloperów i wygrane wybory. Śmiem twierdzić, że to drugie im lepiej wychodzi niż to pierwsze.
via Wykop
  • 0
Jednak po wyborach jest gwarantem jastrzębiej polityki i całkowitej niezależności od rządu. W tym momencie jest dokładnie tak jak powinno być zawsze.


@jar-mitryn: Jak już napisałem wyżej. Nie robię kurtyzany. Nie chcę zależnego prezia wskazanego przez nową koalicję.

Jak zmienią konstytucję i RPP będzie wybierało 2/3 sejmu, to możemy Glapę odwoływać i pchać do pierdla za 2016-2023.
@MirekStarowykopowy: Ciekawe jak te wartości wyglądają teraz. Otóż realny wzrost płac nie kompensuje 40% inflacji w 4 lata, bo inflacja właśnie zjadła gros siły nabywczej WSZYSTKICH oszczędności, emerytur itd. Co z tego, że teraz ktoś zarabia lepiej? Ile tak zarabia, miesiąc, dwa? Ktoś dostał 40% podwyżki emerytury? Policjanci mieli 40% podwyżki pensji? Zresztą zaraz może się okazać, że jesteśmy za drodzy i realna dynamika płac będzie spadać, natomiast inflacja wcale nie