Wpis z mikrobloga

Hejka elektroniki. Chciałem rozpocząć swoją przygodę z #18650
Oczywiście potrzebna będzie mi do tego ładowarka. Na początek nic szczególnego, zależy mi głównie na ładowaniu i nie uszkodzeniu ogniwa/zapłonie. Mówili mi, kup Litokalę, ale z opinii na Aledrogo co model to inne funkcje - lub ich brak. Na szybko znalazłem Liitokala Lii-402. Można m.in. wybrać żądany prąd ładowania oraz typ akumulatora. Wybór prądu ładowania przyda się przy możliwym ładowaniu akumulatorków AA/AAA.

Zatem biorę od każdego po jednym ogniwie 18650 i słucham państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
#elektronikadiy @pacuja @gato97
George_Liquor - Hejka elektroniki. Chciałem rozpocząć swoją przygodę z #18650
Oczywiś...

źródło: 408385134

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Ale to już dwa razy drożej, a nie wiem czy podłapię zajawkę.
@hrumque ale w czym przyda mi się pomiar rezystancji wew? Kupuję ogniwo, wkładam i ładuję. Na razie chcę to wykorzystać do zasilania aparatów fotograficznych.
  • Odpowiedz
@George_Liquor: Do samego naładowania wystarczy.
Jednak jeśli chcesz pracować z używanymi ogniwami lub sprawdzić ich kondycję to LiitoKala li500 dostarczy Ci jakichś informacji tj. rezystancja wewnętrzna czy możliwość pomiaru pojemności.
Z ciekawości możesz zobaczyć moduły zasilane z USB: TP-4056(ostrożnie) lub jakieś układy z własną przetwornicą.
Od kliku lat używam lii500 i osobiście uważam że był to trafiony zakup jak na tamten czas, w chwili obecnej pewnie skusił bym się na coś
  • Odpowiedz