Wpis z mikrobloga

@TrexTeR wszystko zależy od sposobu używania, ale generalnie lepiej wypada srajfon przez to że zamraża wszystko w tle. Pixel z kolei "uczą się" użytkowania i w z czasem optymalizują procesy ale ciężko to obiektywnie sprawdzić i porównać, a w szczególności w takich testach. Oczywiście mówimy to o wersjach bez "Pro" w nazwie
Ceedzik - @TrexTeR wszystko zależy od sposobu używania, ale generalnie lepiej wypada ...

źródło: temp_file5858445250740565349

Pobierz
@mscw spróbuj wysłać na przykład filmik na YT i jednocześnie odpalić inną aplikacje, a zobaczysz że tajemniczo progres się nie ruszył jak wrócisz do YT. Takich dziwactw jest sporo i każdy kto używa telefonu do czegoś więcej niż scrollowanie Instagrama czy pisanie na Messengerze to zauważy.

Tak się składa że moda na hejtowanie na Pixele jest jeszcze większa ostatnimi czasy.
wszystko zależy od sposobu używania, ale generalnie lepiej wypada srajfon przez to że zamraża wszystko w tle. Pixel z kolei "uczą się" użytkowania i w z czasem optymalizują procesy ale ciężko to obiektywnie sprawdzić i porównać, a w szczególności w takich testach. Oczywiście mówimy to o wersjach bez "Pro" w nazwie


@Ceedzik: Skąd to zestawienie?
@lycaon_pictus GSMArena.

@iquiet @mscw Opisuje zasadniczą różnicę w działaniu obu telefonów. iOS oszczędza mocno baterię pewnym kosztem, Pixele z kolei mają leciwej jakości litografię procesora co wyraźnie odbija się na baterii podczas obciążenia.

Apple to nie Twoja matka żeby się tak urażać jak ktoś wymierzy w nią jakąś krytykę. Fanatycy oczywiście się urażą i będą bronić jakby ktoś ich osobiście obraził.

Apple jak i Google to dwa wielkie molochy od dojenia nas
GSMArena.

@Ceedzik: Mógłbyś wskazać bezpośredni link do takiego zestawienia? Mi znalazło takie coś:

Ja sam w międzyczasie szukałem na dxomark i tam dla pojedynczych urządzeń parametry znajdywałem, ale zdaje się, że proporcje w czasie działania baterii się zgadzają.
lycaon_pictus - >GSMArena.
@Ceedzik: Mógłbyś wskazać bezpośredni link do takiego zest...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
@iquiet nie zabiją całkowicie procesu ale wykorzystuje fakt że mają NVME i przenosi je w stan hibernacji co odciąża procesor oraz zwalnia je z pamięci operacyjnej. Bardzo podobny proces jak zamiast wyłączenia PC zlecisz mu hibernację - całą pamięć operacyjna jest tymczasowo przenoszona do pamięci stałej więc jak sprzęt ponownie ruszy to tak jakby wcale nie była wyłączony. Dlatego analogicznie też aplikacje na iOS mimo że są hibernowane nie uruchamiają się od