Wpis z mikrobloga

@Klepajro Bycie pogardzanym przez normików bez piątej klepki którym wybitnie ciężko nie klikać w linki bez zastanowienia.
Dosłownie rigcz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arbuzlele: Tez mialem podobna akcje u siebie w pracy i uwazam, ze to wartościowa sprawa, pobudza czujnosc. Normiki mysla, ze ktos sie "bawi", a za recydywe w rozdawaniu hasel na lewo i prawo grozi pewnie zwolnienie z pracy.
  • Odpowiedz
@StaraSzopa: właśnie zagadałem do informatyka, bo myślałem, że to śmieszny żart, a on mi mówi, że obie formy już były wysyłane do ludzi w firmie przed moim zatrudnieniem. Więcej osób złapało się na bonus świąteczny, a kilka z nich podało nawet dane do logowania do prywatnego konta google xD
  • Odpowiedz
  • 14
@xyz_xyz: Wbrew pozorom to zapewne nie jest troll, a ktoś z security i ten mail to element jego pracy. Tego typu akcje są częstą praktyką w korpo, właśnie po to żeby budować świadomość. Osoba dodająca posta na fb najwyraźniej tego nie ogarnia.
  • Odpowiedz
@Klepajro: @Arbuzlele @Elec @xyz_xyz @Limonene

To nie trolling tylko normalne testy bezpieczeństwa i należy to do jego obowiązków. Udowadnia tym podatność firmy na phishing.
Ludzie bezmyślnie klikają w linki w mailach a potem zdziwienie że np. wyciekła baza danych medycznych ALAB lub coś w ten deseń.
Lepiej nauczyć się na kontrolowanym phishingu. No i od razu masz dowód że np firma powinna zainwestować w szkolenia. U mnie mamy non stop, co
  • Odpowiedz