Wpis z mikrobloga

Wykopek: NIE STAĆ CIĘ NA MIESZKANIE? I BARDZO DOBRZE, TAK DZIAŁA WOLNY RYNEK LEWAKU! WIDOCZNIE JESTEŚ NIEZARADNYM DEBILEM. TAK ZAWSZE BYŁO, JEST I BĘDZIE!

Rzeczywistość, rok 1988:
Ooo, ma Pan IQ 85? Nie ma problemu. Ale jak już będzie Pan dozorcą to musi mieć Pan blisko do roboty! Proszę, tutaj klucze do mieszkania na parterze.

#takaprawda #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci
  • 42
@niewiadomocowscenariuszujest kiedyś zakłady pracy posiadały swoje mieszkania dla pracowników. Przykładowo familoki przy kopalni czy hucie - kuchnia, łazienka, dwie izby, piwnica, poddasze + komórka/chlewik.

Koszty życia były znikome, zarobki wyższe niż gdziekolwiek indziej.

Podobnie jest w państwowych służbach (np. pożarnictwo).

10m2 to możesz teraz u babci na komunalnym wynająć w warszafce za 3/4 pensji.
@LajfIsBjutiful: Czy Ty masz na myśli pakamery dla dozorców? XDDD

Pracowałam jako dozorca. To nie są "mieszkania", to jest tak jak mirki wyżej piszą pomieszczenia techniczne 10m2 w suterenie, w stanie surowym, nieogrzewane, tuż obok normalnych piwnic po których często zapieprzają szczury i karaluchy... Nie chciałbyś tam mieszkać!
Oczywiście lepsze to niż spanie na ulicy, ale przy normalnym mieszkaniu to to nie stało.

I tu nie chodzi o to że dozorca
@Pantegram: nie, nie pakamery. Normalne mieszkanie. Tak jak mówisz, pakamery służą do trzymania narzędzi i środków czystości. Poczytaj sobie trochę o tamtych czasach. Serwisant windy dostawał mieszkanie na ostatnim piętrze, żeby windy zawsze były sprawne. Niegłupie xD
@LajfIsBjutiful: Trzeba było się urodzić świeżo po wojnie, wtedy mogłeś sobie wjechać do miasta i wziąć za darmo wszystko, co puste stało. Do wsi, gospodarstwo sobie wziąć. #!$%@?, ja nie wiem, jak trzeba być tępym, żeby mieć pretensje do poprzednich pokoleń o to, jakie mieli warunki xD Za 20 lat będzie mały dzbanek wypisywał na wypoku, że prawaki każą mu pracować a 20 lat temu to ludzie mieli beke2% xD Ciekawe
@GOHAN: Ta #!$%@? urodzić świeżo po wojnie, jak przesiedlenia na ziemie odzyskane miały miejsce w latach 1945- 47. Jako nowoworodek chciałeś się tam przesiedlać xD Chyba by cię rodzice musieli tam zanieść. Znam trochę opowieści ludzi którzy tego doświadczyli. Grasowały uzbrojone bandy począwszy od zwykłych bandytów, #!$%@? soldatów Armii Czerwonej po niedobitki Volksturmu i Werfolf. Rabunki, gwałty, strzelaniny i morderstwa były na porządku dziennym. Aparat państwa praktycznie nie istniał na tych
@Dusk_Forest77: Człowieku, to jest przykład z dupy, kiedy ludzie mogli sobie brać mieszkania za darmo, skoro ktoś rozpamiętuje, że w latach 80tych rozdawali pracownicze mieszkania za prace. Bo narzekać, że ktoś kiedyś miał lepiej to trzeba być dzbanem do kwadratu.
@GOHAN: Tu się zgadzam, jednak przedstawiłeś zupełnie fałszywą wizję tamtych lat, pamiętaj że ci ludzie stracili swoje dotychczasowe życie i domy byli wywożeni w wagonach w zupełnie nieznane miejsce, gdzie musieli się mierzyć z przeciwnościami o których wykopki nawet boją się pomyśleć. Niemieckie domy były i są nieporównywalnie lepsze jakościowo od polskich z tamtych lat, ale jakim kosztem to się odbyło
@Dusk_Forest77: Ale co to ma do rzeczy ? Napisałem, że to przykład z dupy gdzie chodzi o sam fakt brania czegoś za darmo. Nie ma potrzeby rozpisywania jakie to były czasy bo to nie jest istotne. Tak samo jak nikt nie rozpisuje się jakie czasy były w latach 80tych tylko pisze, że ktoś coś dostał.
Grasowały uzbrojone bandy począwszy od zwykłych bandytów, #!$%@? soldatów Armii Czerwonej po niedobitki Volksturmu i Werfolf. Rabunki, gwałty, strzelaniny i morderstwa były na porządku dziennym. Aparat państwa praktycznie nie istniał na tych terenach/ Ludzie uzbrojeni nie spali nocami i pilnowali na zmiany, żeby im inna rodzina nie odbiła domu czy nie wymordowała i ograbiła ich zbrojna banda


@Dusk_Forest77: Dziadkowi tak obrobili chałupę jak był w pracy. Później był mądrzejszy i zajął
@GOHAN: To ma do rzeczy, że to co napisałeś to jedna wielka bzdura pod względem merytorycznym, na co przykłady podałem wcześniej, a jako pasjonat historii jestem na nie wyczulony. Tylko tyle i aż tyle, eot z moje strony. Po drugiej wypowiedzi zrozumiałem meritum.
pokaz mi mieszkanie 10m2 w bloku z wielkiej płyty ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie takie przerobione przez landlorda rentiera


@LajfIsBjutiful: Widziałem w kilku blokach 'mieszkania' dozorcy (często wynajmując coś krótkoterminowo) i wierz mi - mieszkaniem cięzko to było zazwyczaj nazwać
Gdzie takie mieszkanko powinno być dostępne dla byle excelowca zaraz po studiach a koło trzydziestki jako para dom albo mieszkanie 70-80 m z trzema sypialniami i salonem.

@ZielonaOdnowa: no, ale tak jest poza kilkoma największymi miastami. Zobacz na ceny nieruchomości np. w Kato, student w entry level job mógł sobie kupić mieszkanie bez wkładu własnego za 500k, a para nowe mieszkanie 70 m2 za 800k i płacić ratę 3k na miesiąc,
@NieRozumiemIronii: a nie wiem jak to wygląda w tych miastach, po tym co czytałem na wykopie myślałem że tak jest ogólnie w większych miastach, sam mam dom na wsi, wprowadzałem się w wieku 28 lat i w sumie rata kredytu to po tych wszystkich podwyżkach jakieś 1/7 moich i żony dochodów.
Więc w sumie nie będę się kłócił.
Może i faktycznie tylko jakiś owczy pęd do wyprowadzki do top5 za tym