Wpis z mikrobloga

O grzyba chodzi z tym Shinobi? To ma skopaną optymalizację, czy co? Kupiłem komputerek Fujitsu Q556/2 z i5-6500T na pokładzie i na nim także katuje procesor na 100% i laguje rejestrowanie przy ledwo trzech kamerkach Tapo C200. Lagi są takie same jak na Fujitsu s720 oraz s920, których procki to są słabeusze do kwadratu. Czytałem, że ludzie to na Raspberry Pi uruchamiają i im działa normalnie.

#komputery #monitoring #homelab #cctv
  • 4
@dktr: Chcę soft do rejestrowania oraz przeglądania obrazu z kamer. Próbowałem z Zoneminderem to cały czas się coś wysypywało. Shinobi działa bez zarzutu ale katuje każde urządzenie na jakim go uruchomię.
@PEPE_Le_Sfont: Ja tam wolę kupić za grosze rejestrator IP Hik'a który wciąga mniej prądu niż sam dysk. Przy okazji masz normalne wyjście video hdmi/dsub i wejścia/wyścia alarmowe. Z 20 lat temu wyleczyłem się z programowych rozwiązań tego typu, zoneminder ostatni raz używałem z kartami na PCI na których było po 16 układów BT878 i to wtedy dawało radę, ale to był zwykły PAL, a rejestratory kosztowały fortunę.