Wpis z mikrobloga

Mirki czy maty dzwiekoszczelne naprawdę dzialaja? Pozyskalem w spadku mieszkanie do ktorego sie wprowadziłem i to jest jakis dramat, sciany sa doslownie grubosci tektury i słyszę wszystko. Słyszę TV od sąsiadów, słyszę ich rozmowy tak ze moge je powtarzac (to spoko ludzie, wiec nie dra japy nawet jakos), szczekanie psa a jak panuje totalna cisza to slysze nawet.. jak sasiad szcza. Rozmawialem ze starszym sasiadem o tym i wyjasnil mi, ze to jeden z pierwszych blokow masowo budowanych z plyty na poczatku lat 50, gdzie nie bylo srodkow na nic i tak to tu wyglada, opowiadał mi, ze jak skuł sciane to w srodku doslownie znalazl gazety z lat 50... wiec albo musze sie przyzwyczaic albo kupic zatyczki albo wyprowadzic i nie wiem.

Mieszkalem w blokach cale zycie, płyta z lat 80 oraz 5 lat w nowym budownictwie wiec jestem przyzwyczajony do cienkich scian, ze jak ktos serio sie drze to wszystko slychac ale to jest w ogole nieporównywalne z zadnym innym mieszkaniem bo tam to slyszalem jak tlo, echo a tutaj wszystkie rozmowy, programy w tv, szczekanie psa slysze doslownie jakby sie dzialy metr ode mnie, sąsiedzi tez to potwierdzaja, czy widzicie jakiekolwiek wyjscie z tej sytuacji, jakies maty czy cokolwiek? Czy tak jak sasiad mowi - sprobowac nie oszalec albo sie wyprowadzic.

#mieszkanie #remont #nieruchomosci #blok #dom #remonty #mieszkania
  • 7
  • Odpowiedz
Mirki czy maty dzwiekoszczelne naprawdę dzialaja?


@dawig123: nie wiem jak w domu, ale w aucie możesz zejść o 3-4 decybele. A 3 decybele to dwa razy ciszej.
  • Odpowiedz
Pozyskalem w spadku mieszkanie


@dawig123: to chociaż możesz sprzedać bez podatku jakby nie dało się żyć... Temat regularnie wraca, konkluzja jest zazwyczaj, ze półśrodki typu maty, korek itp gówno dają, hałas najlepiej zwalczać w miejscu gdzie powstaje czyli u sąsiada, a nie u siebie w mieszkaniu. Więc jakaś ścianka z wygłuszeniem byłaby skuteczniejsza u sąsiada, ale kto się na to zgodzi kosztem własnego metrażu... Popytaj może na forach i grupkach budowlanych
  • Odpowiedz
@dawig123: Jeżeli chcesz coś wygłuszyć potrzebujesz wełnę i masę. Np. sucha zabudowa 5cm wełny + 2 warstwy płyt GK akustycznych. Wszystko na profilach podklejonych gumą.
Pianki itp itd to sciema.
Najlepiej dogadać się z sąsiadem żeby też coś po swojej stronie zrobił.
  • Odpowiedz