Wpis z mikrobloga

Czyli prąd już praktycznie po 2zł, jeszcze tylko ta "tarcza" i zrobi się ciekawie, ja jeszcze za tamte pół roku płaciłem 65zł, teraz 110zł mi wyszło za 6m za same stałe opłaty, niech dalej myślą o wymuszaniu pomp ciepła to bez jakichkolwiek zmian w energetyce to będzie ciekawie ;) sam ciągle myślę czy iść od razu w PC czy przejściowo jeszcze w gaz uderzyć póki nie będą podobne sytuacje jak z kopciuchami bo prędzej czy później każą wymieniać ;]

#prad #rachunki #fotowoltaika #pompaciepla #ogrzewanie #gaz #pge #energia
  • 7
@Radaka: obecnie ceny za kwh na giełdzie są niższe niż te które wynikają z tarcz ! jakbys mial dziś (teraz) kupowac na gieldzie prąd po stawkach jakie na niej obowiązują (bez tarcz) to cena za kwh byłaby niższa niemal o połowę bo dziś to +/- 330-380 zł za mwh !

Jeszcze sie okażę, że jak zdejmą tarcze i jak uwolnią rynek, będą stawki godzinowe to cena średnia będzie niższa od tych
@jackblackcanada: Mam i pompę ciepła i klimatyzację. Z tego prostego wybieram ciepłą podłogę w całym domu i zarazem wszędzie 23*C, niż przesuszone powietrze w jednym pomieszczeniu i zimną podłogę w reszcie domu.
@jackblackcanada: powodzenia w klimatyzowaniu łazienek i zakamarków. Można to ogarnąć kanałową klimą, ale wyjdzie drożej i szum zawsze będzie Ci towarzyszył. To się ekonomiczne w budownictwie jednorodzinnym nie sprawdza. Prąd w kontraktach terminowych galopuje w doł, ceny z przed pandemii/wojny są jak najbardziej realne, tylko politycy mydlą nam oczy tarczami.