Wpis z mikrobloga

Co się teoretycznie stanie jeśli nie zapłace podatku belki w wysokości kilkuset k? Skarbówka najpierw wyśle upomnienie, czy jak zobaczą "bogola" to od razu mnie dojadą drakońskimi karami, żebym tylko za duży nie urósł i nic nie miał? Bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniać rezydencje, czy nie.

Mam duży pakiet akcji na rynku zagranicznym, którego jeszcze nie scashowałem i nie chce oddawać moich ciężko i uczciwie zarobionych pieniędzy darmozjadom na przejście przez siatkę urzedniczą i defraudacje.

#podatki #skarbowka #prawo #gielda #akcje #finanse #kryptowaluty
  • 23
@OsSikorskiego: Tak w innych krajach też są podatki od zysków kapitałowych i inwestycji. Tylko z tą rożnicą, że tam widać jakieś efekty tego, że te podatki są płacone.

U nas jakbym teraz pojechał pod SOR to zdechłbym pod wejściem, a co miesiąc zapiertalają mi kasę. Jakbym miał operację na nowotwór to by mi dali taki termin, że miałbym już przerzuty z fioota na dziąsło. Jakbym jechał autem nieuważnie to zaraz oberwałbym
@essalysolu: No tak Ptaszyno moja światła, ale mi chodzi o to, że to jest ich praca działać w naszym interesie i dla dobra kraju. Wyobraź sobie, że pracodawca Cię zatrudnia do czegoś, albo ty zatrudniasz kogoś do wożenia skrzynek z dobrem płaci ci, a ty jedyne co robisz to kradniesz i rozpiertalasz te skrzynki i robisz na odwrót, ciekawe kiedy wylecisz.

Ja wiem, że to tak działa jak mówisz, politycy działaja
@Ynfluencer: no jak slusznie zauwazyles, jak naklamie w cv i jednak nie bede robil tego co twierdzilem, ze bede to pracodawca moze mnie zwolnic, a ty polityka juz nie mozesz : ) Taki system powtwarzam po raz kolejny, zmiana ludzi przy takich samych regulach gry nie da innego wyniku