Wpis z mikrobloga

#nerwica #papierosy #rzucaniepalenia #przegryw #gownowpis #niebieskiepaski
Hej
Mam nerwicę i depresję. Jedyny nałóg to papierosy. Za dużo ich palę. Jak staje to od razu fajeczka do buzi i tak około paczki dziennie. Robiłem tk płuc wyszło że mam małe guzki na płucach nie wiadomo czy to po covid czy fajkach czekam na drugi wynik aby sprawdzić czy rosną. W każdym razie każdy mądry by rzucił od razu fajki, ale że ja jestem tępy jak but to palę dalej. Pytanie mirki w jaki skuteczny sposób oderwać się z tego świństwa. Z reguły wieczorami zawsze sobie myślę " aaa jutro już nie będę palił" ale od rana dalej to samo.
  • 9
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur:
Papierosy uzależniają fizycznie.
Gdybym osobiście posiadał taki nałóg i chciał z nim skończyć, to rozpisałbym sobie plan rzucania palenia, który zakładałby stopniowe zmniejszanie ilośc przyjętej nikotyny dziennie.
Po pierwsze dobrej jakości tytoń i skręcanie własnych papierosów lub przerzucenie się na fajkę lub nawet tego e-papierosa z nikotyną.
Dlaczego? Zwykłe papierosy posiadają najpodlejszy, suchy tytoń z dodatkami, który spala się momentalnie, a tobie pozostaje niedosyt.

Na ten czas też polecam filtry
  • Odpowiedz
@Nemayu tyle co tu bzdur napisałeś to szok :p nikotyna i papieros jeszcze bardziej stresuje organizm. Zmniejszanie palenia nie działa bo potem tak lubimy ten moment kiedy przychodzi palić że jeszcze bardziej go celebrujemy.
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Coś jeszcze o bzdurach?
Mógłbym poszukać czegoś rzetelniejszego, ale szkoda czasu.

No i celebrujesz. Co z tego? Możesz tak celebrować przez rok, jednego fajka dziennie. Pozbywasz się w tym samym czasie nawyków, uzależnienia fizycznego. Pozostaje jeden nawyk - wieczorem sięgam po papierosa. Łatwiej zrezygnować z jednego papierosa wieczorem, niż paczki szlugów codziennie. Wystarczy zacząć celebrować wieczorem coś innego, w zastępstwie, a zrobić to łatwiej, niż przemodelować całe życie.
Nemayu - @Vanderwill: Coś jeszcze o bzdurach?
Mógłbym poszukać czegoś rzetelniejszego...

źródło: image_2024-02-15_014523151

Pobierz
  • Odpowiedz