Wpis z mikrobloga

@Bemol0: Ja właśnie też pije teraz tego Bojana z pomarańczą. Mi kojarzy się z czekoladą Lindt Intense Orange. Całkiem dobry jak na bojanowo, bo spodziewałem się ulepa. Niektórzy mówią, że przesadzili z tym zestem pomarańczowym ale mi akurat smakuje xD
  • 1
@Vadzior: Z tych wszystkich porterów to tylko Porter Wędzony kupiłem w sklepie specjalistycznym, bo ostatnio bardzo mi smakował. Żałuję, ze nie ma już wędzonego portera Grodziskiego. Tak ogólnie to słodkie portery mi nie przeszkadzają, za to nie lubię jak jest wytrawny. Swoją drogą najbardziej lubię jak jest taki "kawowy" a sam nie piję kawy.
@Bemol0: Ja ogólnie fanem porterów nie jestem, rzadko kupuje ten styl, wolę zdecydowanie ipki i souerki ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak już coś ciemnego chce to częściej postawie na jakiegoś stouta.
Tego wędzonego z 3K nie piłem niestety.
  • 0
@Vadzior: Ja najbardziej lubię właśnie portery bałtycki. No i wolę bardziej ciemne niż jasne piwa. Ubolewam nad tym, że polskie browary praktycznie przestały warzyć Black IPY. Muszę w końcu wrócić do mojej kolekcji kapsli piwnych, bo mam sporo sztuk do włożenia, kiedyś zbierałem je w klasery w segregatorach ale nie są zbyt pojemne a po za tym drogie. Teraz używam podkładek tekturowych w której od spodu wbijam pinezki a pod kapsel
@Bemol0: Ja wolę jasne zdecydowanie. Ale black ipa to dla mnie takie lajtowe ciemne piwo. Bo z porterami i stoutami mam tak, że szybko mnie mulą i jakby zapychały. No i często są mocne. Nie potrafiłbym wypić kilku pod rząd. Za to jasne wchodzą jak złoto.
Black ipy to ja nawet często widuje jak na taki niszowy styl. Wczoraj robiłem zamówienie w necie na piwka i wiele razy mi się bipa
  • 0
@Vadzior: Z mocnych piw jakoś mi nie leżą RIS-y albo wszelkie Barrel aged. Dobrą IPĄ też nie pogardzę, ale wolę je pić jak jest cieplej. Jak dla mnie to Portery Bałtyckie są idealne na zimę. Kiedyś lubiłem koźlaki ale teraz nie bardzo. Z najdziwniejszych piw jakie w życiu piłem to była CorrIPA z Brokreacji, do którego warzenia użyto podobno bycze jądra. Smakowało jak zimny rosół.
@Bemol0: O zazdro, takiego wynalazku nie było dane mi spróbować xD
RISy i BA też nie są w moim kręgu zainteresowań. Doceniam ich szlachetność ale w ich cenie wole dwie ipy albo souerki xD Czasem wezmę aby nie ograniczać się do jednego kierunku.
W sumie w tym wczorajszym zamówieniu to sporo stoutów wziąłem jak na mnie. Pewnie będzie z 8 i do tego barley wine i rye wine
  • 0
@Vadzior: Soury i Gose kompletnie mi nie leżą. U mnie też często bierze górę moje zbieranie kapsli jeżeli chodzi o wybór piwa i zdarza się, że wezmę pilsa (chociaż ich nie cierpię) ale nie mam akurat tego kapsla. Tak samo dzięki swojemu autorskiemu tagowi #codziennykapselpiwny, który ostatnio zaniedbuję m. in. ze względu na sesję na studiach dostałem kapsel od @TravelOverSky kapsel z Surinam.
  • 1
@lewymaro: Moja największa pasja - samochody zabytkowe. Akurat ten model ma z przodu między przednimi kołami małą wajchę, która otwiera światła. W Kościerzynie jest muzeum amerykańskich samochodów zabytkowych i jest możliwość kupienia sobie godzinnej przejażdżki takim klasykiem. Polecam.
@Bemol0: A ja lubię souerki i gose. I takie też kupiłem xD Pilsy lubię.
A kapsle to sobie wrzucam do kartonu od butów. Tylko u mnie to głównie z 10 i tych samych browarów króluje. W sklepach czasem dorwę jakieś mniej popularne regionalne browary czy jakieś zagraniczne ale często to mają golasa zwykłego i tyle.
I wole piwa w puszce. A tag obserwuje od dawna ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 0
@lewymaro: No ja dotychczas przejechałem się (oczywiście jako pasażer) Buickiem LeSabre Sport Coupe z 1968 roku, Cadillakiem DeVille Cabrio z 1964 roku i Chevroletem ElCamino z 1969 roku. Ten ostatni akurat jest samochodem, który właściciel muzeum jeździ na co dzień i nie stoi w muzeum. Co do przejażdżki to w cenie też jest zwiedzanie tego muzeum. A z jakiej firmy tej model to nie pamiętam, a na spodzie podstawki nie widać
  • 0
@Vadzior: A jakie masz? Tak zapytam z ciekawości bo z koncernowych to wypadłem z obiegu i nie mam najnowszych. Samo zbieranie wzięło się z tego, że nie wyrzucałem kapsli po wypitych piwach, trochę się ich nazbierało i stwierdziłem, że zacznę je zbierać no i obecnie mam ich ponad 3000. Najwięcej mam ich z wymian z innymi kolekcjonerami albo od browarów, ale te od czasów pandemii nie chcą już wysyłać żadnych kapsli.