Wpis z mikrobloga

Kilka dni tem wróciłem po prawie 3 miesiącach na #linux do #windows11. Kurde czuje się jak w domu. Wszystko tu działa. Nie trzeba się martwić. Z nudów sam sobie życie utrudniałem (linux), ale naprawiłem to xD

Nie zrozumcie mnie źle. Nie hejtuje linuxa, jest to spoko system lecz po prostu nie dla każdego. Fajnie było potestować coś innego niż system MS, ale wybieram ugodę używania.

#windows #endeavouros
  • 35
  • Odpowiedz
@mr_hardy: powiem Ci tak ja zainstalowałem Linux Mint i #!$%@? wifi nie działało XD
No to oczywiście telefon, YouTube i zaraz pan Hindus pomógł naprawić.
Potem jak już wifi działało to wchodzę w przeglądarkę i chciałem sobie pograć w gierkę, a tam mam z 20 fps (w przeglądarce) i podobno to jest coś ze sterownikami do grafiki (zintegrowanej).
Cyrk na kółkach :D
  • Odpowiedz
@mr_hardy: ja mam starą Integre Intel 620 akurat.
Ciekawe jak ludzie sobie radzą z graniem na Linuxie bo teraz to podobno takie spoko jest, zwłaszcza że od dawna jest Wine a też jest Proton dzięki SteamDeck
  • Odpowiedz
  • 1
@dam2k01: Da się grać na linuxie. Działa więcej rzeczy niż kiedyś, ale tak mega super bezboleśnie jak to chwalą stali użytkownicy linuxa nie jest.
  • Odpowiedz
Ciekawe jak ludzie sobie radzą z graniem na Linuxie bo teraz to podobno takie spoko jest, zwłaszcza że od dawna jest Wine a też jest Proton dzięki SteamDeck


@dam2k01: Cóż - ciągle lepiej niż na Macu :P Ogólnie ludzie albo grają po Wine, albo płacą abonament na GFN (co jest najlepszą opcją ekonomiczną, bo płacisz abonament i możesz grać do oporu na mocnych maszynach).
  • Odpowiedz
@mr_hardy: na linuxie siedzę od 20 lat i masz rację, nie nadaje się do niczego jako desktop...
imho winna jest fragmentacja środowisk graficznych i pewnie sytuacja jest już nie odratowania.
nawet jak jakiś okienkowy soft działa dobrze na KDE to sypie się na Gnome (albo wygląda jak gówno)
na służbowym laptopie siedzę jeszcze na Ubuntu ale tam używam z okienek tylko przeglądarki + VSCode, a reszta mojej pracy odbywa się w
  • Odpowiedz
@mr_hardy ja właśnie będę próbował jako dekstop bo trochę mi szkoda wykładać kasy na system MS, a moje 8.1 którego nie zaktualizowałem do 10 jak mogłem już nie ma wparcia w wielu aspektach.
Oczekiwałbym że będzie działać soft do projektowania CAD i drukarkowy (3D). Zwykłą drukarkę sieciową sam znajduje :D
  • Odpowiedz