Wpis z mikrobloga

#lineageos #android #customrom
Są jakieś firmy które wgrywają romy? Mam bardzo stary tablet Szajsunga(12 lat ma, dziad prawie tak wielki jak właściciel) którego używam do bardzo prostych rzeczy jak czytanie/yt/drobne szkice a w sumie to używałem bo na jego andku 4.2.2 zostało może z 13 aplikacji. Sam nie ogarniam i nie chce go zbrickować.
Wiem, że można na niego zainstalować andka 7.1.2 ale w tych kwestiach jestem beztalenciem. I tak rozumiem, że lepiej kupić coś nowszego ale mam do niego sentyment.

18-stke musi mieć żebym mógł się śmiać z gówniaków, że nawet mój tablet może sobie monsterka kupić xd
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@Wanker2137 Podaj dokładne oznaczenie modelu (w stylu "ST-GT123M") - to pozwoli oszacować, czy są dostępne custom ROM-y z wyższą wersją Androida.
  • Odpowiedz
@Wanker2137: Mam ten model, można wgrać max oreo 8.1 ale używalny do czgokolwiek jest tylko na 6.0 Marshmallow czyli ostatni oficjalny lineageos.
https://lineageosroms.com/espressowifi/
Masz w linku instrukcję jak krok po kroku wgrać.
Ostatnie dobre TWRP to 3.3.1-0 jest nowsze twrp-3.4.0-0 ale ma błędy.
Można się pobawić ale to sztuka dla sztuki bo obecnie to i tak do niczego się nie nadaje moim zdaniem i w sumie sam nie wiem po co
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107: jak ustawie w ust dev brak procesów w tle to ma 600mb wolnego ramu. Do podstawowych rzeczy raczej może być. Na 4.4 to nie mam już nawet jak pdfów otwierać xD
  • Odpowiedz
  • 0
@cabis: dzięki spróbuje pokombinować. Sztuka dla sztuki. Beton musi się lać. Za duży sentyment mam żeby go skazać na śmierć. Nawet jednej rysy nie ma a był ostro katowany. Mój mały inwalida wojenny ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Wanker2137 Zależy, co masz na myśli pisząc "do podstawowych rzeczy"). PDF-y na 4.4 spokojnie zadziałają na starszych wersjach aplikacji (oczywiście nie piszę o "molochach" pokroju Microsoft Office). Typowe pliki Excela, Office'a otworzysz w jakichś aplikacjach firm trzecich (nie Microsoft Office), może w starszych wersjach aplikacji. Film obejrzysz (byle nie w 4K, bo tam bez sprzętowego dekodowania będzie słabo, kodek obrazu HEVC aka H.265 też nie wiadomo, czy jest sprzętowo). Zdjęcie zrobisz. O
  • Odpowiedz
  • 0
@mp107: chrome działa w miarę normalnie na 4.4 nie licząc youtuba bo filmiki po prostu się nie odpalają ale strona się normalnie wczytuje, myślę że dodając do tego jakąś lekka przeglądarkę będzie się dało ją w miarę sprawnie używać.
A co dodatkowo? np Audible wymaga andka 6.0. Jakiś podstawowy program do rysowania bo s pen się kurzy.Ibis paint (andek chyba 5.4) na jednej warstwie raczej sobie poradzi. Tak jak mówiłem sztuka
  • Odpowiedz
  • 0
@Wanker2137 Pamiętaj, że ów "wirtualny RAM" dość mocno zużywa pamięć flash. Więc warto nie ustawiać parametru swapiness zbyt wysoko, by nie był zbyt chętnie wykorzystywany.

Choć przy 1 GB RAM podejrzewam, że i tak będzie tam sporo.
  • Odpowiedz
  • 0
z tym 4k to XD. ekran nawet 720p nie ma


@Wanker2137 Może zechcesz podłączać go pod telewizor jako przystawka multimedialna, więc na wszelki wypadek ostrzegam ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Wanker2137 Powinno się dać. Ale dokładna metoda zależy od wersji Androida. Tylko karta jest jeszcze wolniejsza od pamięci Flash wbudowanej.

Choć u mnie na Motoroli Droid 4 działałem kiedyś w ten sposób.
  • Odpowiedz