Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki, poważne pytanie. Czy istnieje kraj, który nie pała do swoich obywateli czystą, rozpaloną do białości nienawiścią? Chciałoby mi się w takowym pożyć, rodzinę zabrać, wzbogacać się w spokoju. Będę wdzięczny za każdy typ, pozdrawiam.

#emigracja
  • 19
  • Odpowiedz
@Boreas_Linvail: Szwajcaria jest fajna, bezpieczna i da radę się dorobić, możesz sobie iść w nocy i nic się nie stanie. Ale z tym dorobieniem to jest tak, że trzeba umieć oszczędzać bo to bardzo drogi kraj i wszystko możesz rozwalić w moment. O dentyście w Szwajcarii zapomnij bo cie mega skasują np. i dużo lepiej w Polsce. Ale nie jest to łatwy kraj emigracyjnie bo wali całi świat do niego, u
  • Odpowiedz
@Boreas_Linvail: na pewno ci się spodoba - pod warunkiem że ty spodobasz się szwajcarii, tj. będziesz w stanie znaleźć prace zapewniającą ludzki standard życia. W zamian dostaniesz wpływ na ustawodawstwo w oparciu o pierdyliard referendów, wysoki standard życia* oraz z łatwością wtopisz się w tłum (1/4 mieszkańców to emigranci) - oczywiście mowa o miastach, nie alpejskich wioskach.

  • Odpowiedz
@elperson: Mieszkam w Szwajcarii od ponad roku, na atrakcje starczy ale nie ma sensu robić sobie wakacji w Szwajcarii jak się w niej mieszka, lepiej do kraju ościennego i już jest inna gadka.
  • Odpowiedz
@Marconniiii: Niemcy też mają stuknięty rząd. Słyszałeś, co się tam teraz dzieje, jak ludzie strajkują? Słyszałeś merkel, jak tłumaczy gościowi, który się boi, czy mu inżynierowie i lekarze córki nie zgwałcą, żeby sobie obrazy pooglądał, to się uspokoi? Czytałeś, jak swoje elektrownie atomowe wyłączyli? xd Zresztą, mój ojciec tam długo pracował, i wyniknęły z tego sprawy sądowe - nieuczciwy pracodawca się wreszcie trafił. I powiem Ci tak. Przed niemieckim sądem w
  • Odpowiedz
Mieszkam w Szwajcarii od ponad roku


@Serylek: Jak tam jest z wolnością słowa? Można mówić i pisać co się myśli, czy ein zwei drei polizei za wpis na fb? Jak się zachowali podczas covid? Jaki mają stopień wtajemniczenia w to pseudozielone szaleństwo snębione przez ue?
  • Odpowiedz
@Boreas_Linvail: Moje typy - kolejność alfabetyczna: Australia (w ostatecznosci), Belize (nawet, nawet), Cypr (nawet, nawet), Dominikana (polecam), Estonia (nawet, nawet), Filipiny (nawet, nawet), Nowa Zelandia (w ostateczności), Singapur (polecam)
  • Odpowiedz