Wpis z mikrobloga

Hej, od jakiegoś czasu interesowałem się zagadnieniem #smarthome, no i było tak że używałem alexy, połączone konta #tuya i kilka innych, spoko. Niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania w którym chciałbym zrobić sobie wszystko na #homeassistant bo słyszałem że działa spoko, ale nie znam się na programowaniu, czy któryś miły Mirek podałby mi link gdzie kupię już jakiś mini pc z zainstalowanym ha? Tak żeby laik ogarnął, reszta już jakoś sobie poradzę. Najlepiej taki zestaw żeby można bo podłączyć jakiś dysk sieciowy żeby zrobić swoją chmurę czy coś podobnego, z góry dzięki za pomoc #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 12
@piotrek2555: pokaż ile ta malinka zjada prądu. Bo mój Dell Wyse 5070 aktualnie 4,85 W. Jaki jest sens zasilać serwer HA z power bańka? O ile rozbudujesz RAM w malinie? O całe 0? Bez tego nie uruchomisz kamer. Bez kombinacji z przejściówkami albo płytkami nie dasz SSD a na dłuższą metę karta pamięci się nie sprawdzi. Malina może być na początek, jeżeli ktoś myśli długofalowo to jest to ślepa uliczka. Wiem
@Szym3kSzym3k: A jak ktoś nie ma kamer? To mu nie potrzeba nic więcej. Stosuje się to co aktualnie potrzeba i do tego się urządzenie dobiera. Przejściówki żaden problem według mnie. Mi karta pamięci działa już 4 rok albo i dłużej. Ja z 8 gb mam jeszcze 6gb wolnego, HA , logitech media server, docker z pihole. Mi nie potrzeba nic więcej. Nie mam czasu na zabawy.