Wpis z mikrobloga

EA właśnie zbanowało moje konto, bo miałem na Steamie nick "FREE TIBET, F*CK CHINA" i grałem w Apexa z takim nickiem. Co najśmieszniejsze zbanowanego konta nie można odłączyć od Steama, więc każda gra multiplayer od EA, którą mam, jest już niegrywalna. Powtórzę jeszcze raz, bo nie było mnie słychać: FREE TIBET, FUCK CHINA AND EA. #apexlegends #gry #steam #fuckea #chiny
JamaloV8 - EA właśnie zbanowało moje konto, bo miałem na Steamie nick "FREE TIBET, F*...

źródło: cxzu

Pobierz
  • 96
@JamaloV8 Osobiście poleciałbym z tym na reddit pod subreddity związane z EA czy grami.

Do wszystkich co komentują o złamaniu regulaminu: zazwyczaj wpierw powinien dostać ostrzeżenie a nick może zostać zmieniony przez administrację. Banowanie za coś takiego bez wcześniejszych ostrzeżeń to spore nadużycie.

Nick atakuje państwo a nie naród więc nie ma nawet mowy o ksenofobii. Ciekawe czy administracja traktuje każdy wpis "fuck (państwo X)" banem.

Regulamin nie zawsze jest zgodny z
Złamał regulamin korzystania z usługi, to mu zablokowali dostęp do niej i tyle.


@NaWykopWchodzeIronicznie: No dobra ale jak to działa? Placi się jakiś miesięczny abonament żeby grać online, czy kupuje się na stałe grę która ma tylko tryb online?
@JamaloV8: Czekaj, użyłeś obraźliwego i niezgodnego z regulaminem nicku i teraz płaczesz, że nie możesz grać w gry, bo masz bana. Dobrze zrozumiałem? Czy raczej chciałeś się pochwalić, jaki jesteś niepokorny?
@dondon: Po pierwsze, to nie jest właścicielem żadnej gry, tylko wykupił do niej dostęp. Po drugie, złamał regulamin, więc dostał bana. Proste, nie ma mowy o łamaniu prawa. Co ciekawe, zdarzają się bany (Activision jest dobrym przykładem, bo przez #!$%@? Ricochet anti cheata pełno ludzi ma błędnie przyznane bany, a wejść w mecz bez cheaterów to jak wygrać na loterii) całkowicie bezpodstawne i nic im nie zrobisz, choćbyś chciał. Jedyne czego
A i żeby nie było wątpliwości.
https://www.ea.com/pl-pl/legal/user-agreement

6. Zasady postępowania


W przypadku uzyskania dostępu do Usług EA lub korzystania z nich Użytkownik potwierdza, że nie będzie:

[...]

- Publikować, zamieszczać, przesyłać ani rozpowszechniać jakichkolwiek zawartości, takich jak tematy, nazwy, pseudonimy, awatary, nazwy gracza, ani innych materiałów lub informacji, które EA uzna (w sposób uzasadniony i obiektywny) za niewłaściwe, obraźliwe, nienawistne, napastujące, bluźniercze, zniesławiające, stanowiące groźbę, obsceniczne, mające wyraźnie seksualny charakter, naruszające prawo
@patryk-4: Ale nie rozchodzi się o to czy poprawnie dostałem bana, tylko o to, że EA uznało za "niewłaściwe, obraźliwe, nienawistne, napastujące, bluźniercze, zniesławiające, stanowiące groźbę, obsceniczne, mające wyraźnie seksualny charakter, naruszające prawo lub prywatność, wulgarne, obelżywe, nieprzyzwoite lub niezgodne z prawem" (podkreśl odpowiednie) mój nick, z czym się nie zgadzam i mam do tego prawo. *tfu* na legalizm, tak przy okazji.
@Djgregor: Tak, ale za coś innego. Dostałem blokadę konta na 7 dni kilka lat temu za napisanie słowa "asshole" na czacie, w dodatku w grze, w której same postacie się tak odzywają do innych.
@JamaloV8: a dodam jeszcze, że gram w CoDa, gdzie od jakiegoś czasu Chińczyki mają taką zabawę, że robią rajdy na cheatach i wybijają pół serwera. Nie uważam się za patusa, no ale zdarzyło się conieco napisać obraźliwego w ich kierunku. W dalszym ciągu jestem w stanie nazwać rzeczy po imieniu, a nie odwracać kota ogonem. Miałeś wulgarny i obraźliwy nick, pogódź się z tym chłopie, bo robienie #!$%@? z logiki niczego
@patryk-4: Oczywiście, że miałem wulgarny i obraźliwy nick, nikt się tutaj z tym nie kłóci, drogi kolego. Pytanie czy legalizm w takiej postaci jest sensowny, gdy ktoś obraża OBIEKTYWNIE ZŁE państwa. Biegałem z nickiem "FUCK PUTIN", "FUCK RUSSIA", "YO MAMA IS FAT" i innymi mniej lub bardziej prowokującymi przez wiele miesięcy, zgadnij co, nie dostałem żadnego bana. Nagle dali mi bana za "FREE TIBET, FUCK CHINA", trochę to dziwne.
@JamaloV8 najwyraźniej ktoś wysłał report, a z wcześniejszymi nickami się upiekło. Nie widzę tu nic dziwnego. Imho za fuck russia byś dostał bana prędzej czy później.