Wpis z mikrobloga

@Zeroskill w #!$%@? drogo, ale zależy co chcesz tam upchać. 3,5 metra to bardzo malutka kuchnia, powinieneś się zmieścić w 20k za szafki bez blatów.

Ludzie nie dajcie się #!$%@?ć tak tym meblarzom na kilka płyt wiórowych z kilkoma zawiasami, bo na szaleństwie covidowym przyzwyczaili sie do stawek chirurgów i ciągle na tym jadą. Zrób kilka lub kilkanaście wycen a zobaczysz jak duży potrafi być rozstrzał. Ostatecznie na IKEI wyjdzie 10-12k i
@Zeroskill: Nie przelicza się tego na metry bieżace. Bardzo duże zróżnicowanie cen jest na frontach i blatach i na akcesoriach.

Masz obok siebie jedną kuchnię i drugą kuchnię, która wygląda identycznie. Ta sama wielkość, ten sam typ frontów i blatu. Dwie krople wody.

W jednej z wielu szafek owej kuchni są zwykłe półki, a w tej drugiej analogicznej - takie coś

https://peka.pl/produkt/001.55.KPL_B/tandem-arena-style-1700-600-66

Różnica w cenie prawie 5k. Z zewnątrz to samo.
@mookie: Dałem przykład jak rzeczy których z pozoru nie widać, wpływają istotnie na cenę.

Stojąc z odległości np 5 m klient nie dostrzeże różnicy między akrylem Eggera Perfect Sense Matt, np w kolorze kaszmir, a laminatem 5981 od Kronospanu. Podobnie z blatami, gdzie kompaktowy HPL 12 mm ma takie same dekory jak klasyczny 38 mm.

Zatem patrząc na 2 takie kuchnie gdzie tu masz laminat na frontach, laminat na blacie i
Ostatecznie na IKEI wyjdzie 10-12k i będzie nie gorzej.


@mookie: No ja bym brał tylko Ikee. Brałem na wymiar od meblarza bo kuchnia mała, to chciałem dobrze zagospodarować. Jednak jakością to jakoś nie odbiega od Ikei.
  • 0
@marcel_pijak: to zadam pytanie, gdzie jest błąd w takim rozumowaniu:
- m2 płyty mdf fornirowanej to ok 350 PLN
- płyty mdf do korpusów ok 200 PLN
- na metr bieżący zejdzie ok 9m2 (zabudowa do sufitu, standardowo 2,6 m wys pomieszczenia, da 2 m szafek z przerwą 60 cm)
- czyli na płyty wydajemy 2 100 za mb
- trzeba doliczyć okucia i szuflady powiedzmy 1000 za mb
- daje
@Zeroskill: Nie napisałem nigdzie, że kuchnia 3,5 mb kosztuje 35k. Napisałem, że nie podaje się cen z metra bieżącego bo kuchnia 3,5 mb może kosztować 21 tys (czyli bardziej zgodnie z Twoim typowaniem), ale może być też 35 tys. Nigdy nie wiadomo jakie oczekiwania będzie miał klient, a wierz mi że trafiają się klienci bardzo zamożni którzy mają bardzo wysokie oczekiwania, bez żadnych kompromisów. (akurat niebawem będę montował wspomniany wyżej system
marcel_pijak - @Zeroskill: Nie napisałem nigdzie, że kuchnia 3,5 mb kosztuje 35k. Nap...

źródło: 2024-01-27_01-44-15

Pobierz
@ZdeformowanyKreciRyj: Nie, meblarzem.
(będąc dosłownym meble na wymiar czyli kuchnie, szafy itd nie mają nic wspólnego ze stolarką bo nie zachodzi proces obróbki drewna). Stolarz z definicji bierze tarcice, suszy, sezonuje, potem obrabia i robi z tego rzeczy z drewna. Altany, komody, schody, poręcze, tralki, czy nawet konfesjonały czy ławki do kościołów. W tych miejscach rzeczywiście jest robota dla stolarza. Są jeszcze odmiany, bo np cieśla co robi więźby dachowe tez
@marcel_pijak: o a dużo masz do czynienia z laminatami eggera? Widziałeś już może na żywo tę nową kolekcję 2024? Bo interesują mnie te dęby casella st40 jasny albo naturalny ale jako zwykły człowiek spoza branży nigdzie mi się nie udało jeszcze tego zobaczyć. Dodatkowo masz jakąś opinię o szarym angora U705 ST9? Wiesz może jak to wychodzi w większej skali, czy nie wpada całkiem w biel albo jakieś inne dziwne odcienie?
@ZdeformowanyKreciRyj: Eggera akurat bardzo rzadko używam, bo cena nie jest adekwatna do jakości, a jest sporo droższy. Paździocha to paździocha. Tu nie ma żadnej filozofii czy to Kronospan/Swiss Krono/Pfleiderer czy Egger.
Natomiast czasem ktoś się pyta więc zamierzam nabyć nowe wzorniki. Ostatnio pytałem końcem grudnia, to mówili u dealera ze może w lutym będą (może).
@ZdeformowanyKreciRyj: Bzdura. Kuchnia czy z Eggera czy z Kronospanu wytrzyma 100 lat.. Po 30 latach nagle się płyta nie rozpłynie w powietrzu.

Jedynym naprawdę słusznym argumentem do wyboru danej firmy są dekory jakie proponują. Wiele się powtarza wśród tych 4 producentów, ale każdy z nich ma swoje unikalne dekory które są "hitami". W Kronospanie swego czasu rządził K003 Dąb Craft Złoty, w Swiss Krono popularny był Dąb Odwieczny, a w Eggerze
@marcel_pijak: ok, to będę próbował przekonać i rozejrzymy się też po innych producentach. A w takim razie ostatnie pytanie, wiesz może jak to wygląda z płytami w jednym kolorze? Czy jak mają ten sam numer ncs albo ral i ten sam rodzaj wykończenia to mniej więcej tak samo będzie ta płyta wyglądała u różnych producentów czy pomimo tych samych numerków potrafią być zauważalne różnice?
@ZdeformowanyKreciRyj: Płyty melaminowane nie mają pokrycia w palecie RALowskiej czy NCSowskiej.
Tylko jak masz fronty lakierowane to z tych palet się wybiera. ( i jeszcze ICA czasami).

Natomiast producenci laminatów mają swoją nomenklaturę (np 8681, 8685) i podają który kolor RAL/NCS jest zbliżony do tego laminatu. Więc to lakier jest podawany do koloru laminatu, a nie laminat tworzony z palety kolorów.
marcel_pijak - @ZdeformowanyKreciRyj: Płyty melaminowane nie mają pokrycia w palecie ...

źródło: 2024-01-27_03-19-23

Pobierz