Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedback.

Klitka w etapie 10 Metro Art #warszawa czyli 1 km za dworcem wschodnim.

Realnie 56m^2, oczywiście trzeba dopłacić 30k za powierzchnię pod ścianami (deweloperzy już się wycwanili i sprzedają "powierzchnię sprzedażową".
14 600 za metr, 41k za miejsce postojowe i 5500 za komórkę z metra (ale została tylko jedna 4,5m^2, więc i tak nie miałem wyboru).

Sumarycznie około 900k.

ZALETY:
- najwyższe piętro, narożne
- brak sąsiadów z boku dla mniejszych pokoi (drugi graniczy z klatką schodową).
- ściany dzielące lokale z silikatów -> najlepszy możliwy wybór akustycznie
- nie ma pionów wentylacyjnych w pokojach: jest między aneksikiem (ech) a kuchenką
- stosunkowo dobra komunikacja: autobusy do metra stadion i centrum, dworzec wschodni + ta ułomna trzecia linia metra za 7 lat, około 800 m do planowanej stacji Mińska.
- trochę ponad 6 km samochodem do centrum; wypada szybciej, niż z Chrzanowa który ma 2km więcej, a jest 2-3k taniej na metrze.
- Dewo dostał PB na te dwa budynki zasłaniające blok od strony torów, chociaż sądząc po cieniu to one będą 2-3piętrowe. A ja chcę kupić piąte.
- Dwupiętrowy Lidl na rogu ulicy, ~300m od klatki.
- Okolica to niemal same nowe budynki, zostają jakieś garaże i poprzemysłowe hale, ale pewnie z czasem wszystko poleci.
- ma być zasłonięte od torów dwoma budynkami o ile je zrobią (mają PB).

WADY:
- Koło torów. Okolica przejazdu kolejowego gdzie składy trąbią, bo muszą (wymusza to znak). Do przejazdu jest kilkaset metrów. O ile wiem, że jak pierdzielnę w oknach szyby 8/18/4/18/44.2, które mają ponad 2 cm szkła w sumie + "akustyczne" nawiewniki + klimę, to nie będę tego słyszał, to jednak nie chciałbym być niewolnikiem zamkniętego okna. Dlaczego nikt nie pomyślał tam o ekranach? Przecież "odcinek gwiżdżący" jest krótki i to jakieś chaszcze. Ekrany załatwiłyby sprawę na dobre.
- Aneks kuchenny, ale tego się nie przeskoczy w dzisiejszych czasach bez zakupu 75+ metrów.
- mały balkon (fajniejsza emka z dwoma była jednak 50k droższa).

Dajcie ocenę sensowności i uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wołam osoby, które tam mieszkają / planują tam zamieszkać tj. @Budyno @kliq @Operator_imadla

i standardowo @onomatopejusz i @lizakk ;)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
YuriYslin - Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedb...

źródło: dopa

Pobierz

Oceń atrakcyjnośc w skali 1-5

  • 1/5 32.8% (80)
  • 2/5 24.2% (59)
  • 3/5 24.2% (59)
  • 4/5 12.7% (31)
  • 5/5 6.1% (15)

Oddanych głosów: 244

  • 56
@Wychwalany: Masz po prostu źle zaprojektowany budynek pod względem akustyki, a winisz świetny materiał. Wystarczy że ktoś spaprał projekt pod względem efektywnego uciekania dźwięku do wolnych przestrzeni jak np. projektowanie w taki sposób aby dźwięk łatwo rozchodził się do systemów wentylacji.
@Liarek123 cóż, w takim razie kazdy budynek z silki w którym byłem osobiście lub o którym mam informacje od jego mieszkańców jest źle zaprojektowany i źle wykonany :))) taki urok deweloperki we Wrocławiu
oplaca sie Tobie kupowac mieszkanie za 900k i jeszcze pewnie 150k na wykonczenie?


@eehhh: W sensie finansowym się nie opłaca, ale jakoś brakuje mi miasta, no...

lvl 36

Myślałem też by darować sobie i szukać działki w W-wie, ale to mi zajmie kolejne 2-3 lata. No i jednak trzeba te 600-800k wydać na ziemię a W-wa jest mocno przebrana i za 2 lata wjedzie plan ogólny który zablokuje możliwość budowy praktycznie
@Yuri_Yslin piony to całkiem osobna bajka jesli chodzi o akustyke. Pod tym względem salony z aneksem są porażką bo musisz w nim miec wentylacje i okap. Z pionu okapowego slychac okapy sąsiadów a z wentylacji ich rozmowy.
@Yuri_Yslin ah, właśnie zacząłem kojarzyć że już taką rozmowę prowadzilem.

Życie jak na bombie. Wszystko zależy od sąsiadów, obecnych mam w porządku. Słychać ich ale nie przeginają z wyjątkiem jednego 12-latka który gra w piłkę i kopie w moją ścianę lub wścieka się na rodziców. Jedna sasiadka chodzi na pietach i dudni, druga chodzi na obcasach i stuka. Czasem pies ujada ale sasiadka ogarnia go. Gdy do sasiadki przyszli rodzice i spiewali
@Yuri_Yslin w mieszkaniu z wielkiej płyty i w niemieckiej kamienicy nie miałem takich hałasów uderzeniowych. Bylem u znajomych w naroznym z silki, u znajomych w domu czterolokalowym, jestem na grupach FB wszystkich ciekawszych inwestycji we Wrocławiu, na grupie ogolnobudowlanej. Chyba każdy kto wprowadza się do nowej deweloperki jest w szoku.
@Yuri_Yslin nie daj się wrobić w żadną powierzchnię sprzedażową. Ściany działowe nie mogą być wliczane do powierzchni mieszkania i są na to wyroki sądów. U nas deweloper przed odbiorami robił ponowne pomiary i korygował wartości z planów do faktycznie powierzchni. Później będziesz cierpiał płacąc nawet czynsz podatek czy zaliczki od powierzchni pod ścianami.
@RaPi: Niestety ta "powierzchnia sprzedażowa" pojawia się też u konkurencji. Ogólnie to klient dziś nie ma nic do powiedzenia. Jeśli Ci się nie podoba, to możesz jedynie nie kupić - im to wisi, jest taka bańka, że mieszkania schodzą w tempie ekspresowym.
@Yuri_Yslin Kupić możesz ale to nie znaczy że możesz dać się wydymac. Robisz pomiary przy odbiorze i albo oddają kasę albo idziesz do sądu i zawsze jesteś win