Wpis z mikrobloga

Sytuacja z przed chwili w jednym z SORow we #wroclaw Siedzę czekając na różową, gdy z rejestracji wychodzi babulenka na oko 90 lat ledwo stojąc podparta dwiema kulami. Okazało się, że lekarz jej nie przyjmie, bo ból który odczuwa nie jest wynikiem wypadku w dniu dzisiejszym. Babulenka staje w rogu korytarza i zaczyna płakać. Podchodzi do niej jeden facet i pomaga sie jej ubrać, po czym ja pytając gdzie mieszka. Oczywiście w poczekalni około 8 kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Long story short, odwożąc ja do domu i pytam czy ma kogoś, do kogo może zadzwonić, kto mógłby się nią zająć na co słyszę “wie pan, córka to rzadko mnie odwiedza, a do wnuczek dzwoniłam, ale nie mają dzisiaj czasu”

I to wszystko kilka dni po świecie babci. Jak dla mnie to jest właśnie #pieklokobiet
#gownowpis #rozowepaski #niebieskiepaski #sor
wortor - Sytuacja z przed chwili w jednym z SORow we #wroclaw Siedzę czekając na różo...

źródło: IMG_3019

Pobierz
  • 31
@WyjmijKija: Popieram, SOR to nie geriatria żeby zawalać miejsce naprawdę potrzebującym. Skoro babinka w wielu 90 lat wróciła z kwitkiem do domu, to znaczy że wcale nie potrzebowała tam być. Już nie róbmy z lekarzy totalnych hien, ale skoro im się dupsko zawraca nader często, to nie dziwota, że wykształca się potem znieczulica na ludzkie problemy.
sobie ciężko zapracowały na takie zainteresowanie od własnych dzieci


@enten: To może 5% takich przypadków, że te kobiety naprawdę złego coś zrobiły. Mam cały garnitur żalów do rodziców, ale mam też świadomość tego, co im zawdzięczam. Żale żalami, ale nie zainteresować się matką w chorobie to patologia.
@wortor: ja tam swojej babci pomagam ale nie lubię do niej chodzić i z nią gadać.

Kościółek przede wszystkim. Stary chłop jestem a dalej mam traumę, bo zawsze jest pytanie nie jak się czuję, jak w pracy, jak w życiu tylko czy w kościele byłem, to samo było za dzieciaka. Pamiętam jak wolałem z chłopakami iść pograć w piłkę niż iść na mszę szkolną we wtorki o 17 to się nasłuchałem.
@wortor: szuje niech jeszcze bardziej zabetonują system to niedługo wszyscy będziemy się leczyć u felczerów i znachorów, a nie zgadniesz jakie ostatecznie rozwiązanie kwestii problematycznych ludzi w podeszłym wieku zaproponuje wspaniałomyślna lewica