Wpis z mikrobloga

Cześć.
Czy ktoś może wysyłał kiedyś paczkę z Australii do Polski, ale drogą morską? Tą najtańszą opcję, bez trackingu dla większych paczek?
Moją wysłałem jakoś w połowie listopada, a raczej 2 paczki i do tej pory nie doszły.
Zastanawiam się, czy już nigdy ich siostra nie otrzyma, czy jednak statkiem podróż trwa zdecydowanie dłużej.
#pocztapolska #poczta #awizo #kurier #inpost #australia
  • 6
@Bury_Zenon: czy będzie info to nie wiem.

A oglądam na yt jednego chłopa z Australii, i mówił, żeby nie przysyłać spoza kraju paczek z żarciem, bo ichniejsze przepisy tego zabraniają. Chodzi o jakieś kwestie zdrowotne.
@Bury_Zenon
Taka paczka może iść nawet pół roku. To ma być tanio, a nie szybko. Lepiej dopłacić do SAL jak masz taką opcję (nie w każdym kraju poczty mają taką opcję).

Co do przesyłek bez śledzenia, to do 2 kg i sumie trzech wymiarów <=90 cm, a najdłuższy bok <=60 cm możesz wysłać jako list zwykły. Większe to już niestety tylko paczka, a te obowiązko mają śledzenie (paczka to przesyłka rejestrowana).
@pcela: Dzięki, konkretna odpowiedź. Wysłałem 11k słodyczy do siostrzy. Za pczkę zapłaciłem jakieś 140AUD. Jak zaginie, to trudno, zdarza się. Jakbym chciał taką samą wysłać samolotem, rejestrowaną, to cena x2. Same słodycze może warte tam były ze 50AUD, to szkoda mi było.