Wpis z mikrobloga

Do końca marca wszyscy którzy mają licencje taksówkarską (nie wiem jak to się pisze), muszę zaktualizować swoje dane, badania techniczne a do końca czerwca mają mieć Polskie prawo jazdy. Jak myślicie ilu gruzinów i ukrów jeździ bez prawa jazdy czy to na bolcie czy innym uberze? tzn: kupnym prawku. ( ͡ ͜ʖ ͡) Wreszcie się ktoś za to urestwo bierze.

#ukraina
#gruzja
#heheszki
  • 32
@jl23: mniej kierowców to wyższe cenny, chyba oczywiste.


@elperson: Nie, to nie jest oczywiste. Nijak nie wzrosną koszty prowadzenia takiego biznesu. Ba, najpewniej ceny pozostaną takie same, bo inaczej trudno będzie konkurować ze zbiorkomem. Albo z wypożyczalniami.

To nie USA, tutaj nikt nie płaci napiwków. Kierowcy w USA mają do wyboru przejazd z mniejszym lub większym napiwkiem - przez co realnie tam rosną koszty różnych kretyńskich usług. Kierowcy w Polsce
konkurować ze zbiorkomem. Albo z wypożyczalniami.


@jl23: nie obraź się, ale pieprzysz bzdury. Chcąc dziś jechać na drugi koniec miasta mam sobie auto z wypożyczalni ogarnąć? Ceny wzrosną tak jak wzrosły przy okazji ostatnich zawirowań w przepisach

@OscarGoldman to o czym piszesz to jakiś promil. Poza tym podejrzewam że wymiana prawka to zwykła formalność, a nawet jeśli nie to raczej kupowanie miało charakter systemowy i nie polegało na kupieniu plastiku na
jak dla mnie to mogą je z czipsów wyciągać byleby była konkurencja na rynku


@elperson: ale Ukraińcy i Gruzini dosłownie tak je dostają, a później tylko zmieniają w Polsce na międzynarodowe. Jeśli coś ma się zmienić to tylko dobrze i na plus dla bezpieczeństwa na drogach.
@OscarGoldman To nie rozwiązuje problemu. Żeby dostać licencję i tak musisz mieć prawko a dodatkowo teraz bolt i Uber też sprawdzają osobiście pod kątem legalności w takich specjalnych maszynkach.
Problemem jest to że na legalnych papierach jednego Saszki jeździ kilku innych Saszkow. Wystarczy że się podzielą loginem i hasłem do apki. Często są bez prawa jazdy. Wg danych policji w Warszawie co dziesiąty (sic!) go nie ma lub ma lewe.
@OscarGoldman nie żeby cos, pracowałam u partnera ubera i bolta, i kiedyś kolega od innego partnera, nieświadomy, zaniósł do urzędu podrobione dokumenty i od razu go zatrzymali i przeszukali mieszkanie. A był tylko pracownikiem i pośredniczył w wyrobieniu licencji
@OscarGoldman: potwierdzone info? Bardzo dobra wiadomość, powinni się jeszcze zająć dzieleniem licencji, np 8h max w ciągu doby i już by było lepiej. Założę się, gdyby sprawdzić to dużo z nich jeździ 24h/d