Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kiedy byłem dzieckiem, przeprowadziliśmy się z rodzicami do Szkocji. Wróciłem z nimi do Polski jako dorosły po połowie mojego życia tam. Absolutnie kocham Polskę, mimo że zarabiam o 50% mniej, a poziom mojego życia pod względem przystępności cenowej naprawdę spadł. Buduję tu własny mały dom, nie mógłbym być szczęśliwszy, ale jest jedna rzecz, która mnie wkurza. Dlaczego, do cholery, niektórzy ludzie są tak nieuprzejmi i wściubiają nos we wszystko? Dlaczego jest od nich tyle negatywnego nastawienia? Nie zarabiam dużo pieniędzy. Zarabiam około 5 tysięcy po opodatkowaniu. Jest tu tyle osądów od innych ludzi. Kiedy rozmawiasz szczególnie w mediach społecznościowych, dosłownie pod każdym postem ludzie próbują zjeść cię żywcem dokonując wszelkiego rodzaju osądów na twój temat i wyrzucają z siebie smutną energię. Mam wrażenie, że ludzie wszędzie widzą tylko zło, nie chcą zmienić swojego sposobu myślenia i zamiast tego próbują wciągnąć innych ludzi do tego wiadra smutku. Myślę, że to największa negatywna rzecz w Polsce - nie oczekuję że ludzie będą prowadzić pogawędki lub uśmiechać się do wszystkich, po prostu zajmij się swoimi sprawami i żyj swoim życiem, nie patrząc na innych. Ta prosta rzecz znacznie ułatwiłaby każdemu życie.

#polska #emigracja #mentalnosc #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no masz rację, co tu więcej pisać. Próżno szukać drugiego tak skłóconego, zgorzkniałego narodu jak Polska. Trochę krajów w życiu zwiedziłem i jak wracasz do Polski to zawsze jest ten młot w ryj w postaci smutnych, polskich ryjów, pełnych smutku, wzajemnej pogardy.
Jeden drugiego utopiłby w łyżce wody.

A wisienka na torcie to są polskie drogi. Doskonałe zobrazowanie wzajemnych relacji, kiedy poloczki potrafią na siebie wybiec z pięściami, bo jeden
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a mi się wydaje,że większość ludzi jest spoko, tylko ci negatywni najgłośniej krzyczą i ich słychać, bo muszą innym przekazać swoje mądrości. Jak ktoś jest zadowolony to nie musi innym swoich racji wcisnąć na siłę. To tak jak w wiadomościach, sprzedają się dramatyczne historię, masz ich tam 99% więc wydaje się,że świat tak wygląda, ale tak nie jest.
  • Odpowiedz
ludzie próbują zjeść cię żywcem dokonując wszelkiego rodzaju osądów na twój temat i wyrzucają z siebie smutną energię.


@mirko_anonim: lata zaborów i komuny budzi nieufność i wzajemną nienawiść
Polska nie jest polską od około 500 lat, a elity nam systematycznie wybijają został motłoch
  • Odpowiedz