Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić fabrykę kolumn głośnikowych Diora. Tak, ta Diora!
Widziałem, że ostatnio mirki się oburzyły, widząc cenę kolumn innej polskiej marki – Unitra, dlatego może ten film odpowie na pytanie: panie, dlaczego to takie drogie.
Bo tanio nie jest, podstawowe kolumny Diora Chors to koszt około 13-14 tysięcy za parę. Ale za tę cenę dostajemy naprawdę produkt premium – zwrotnice i przetworniki są topowe, obudowa jest wykonana w większości ręcznie, z ogromną pieczołowitością. Taki zestaw powstaje... kilkanaście tygodni. Czy chińczycy zrobią to taniej? Tak, ale czy zrobią to tak samo dobrze? Nie wiem. Zobaczcie film i oceńcie sami.
Jeśli się podoba, będę wdzięczny za wykopanie znaleziska

#tonskladowy
Roszp - Jakiś czas temu miałem okazję odwiedzić fabrykę kolumn głośnikowych Diora. Ta...
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Megawonsz_dziewienc tak, ale nie oszukujmy się - cena też jest bardzo ważna. Brzmienie jest w pewnym stopniu kwantyfikowalne, ale są też inne ważne czynniki - staranność wykonania, powtarzalność itd.
  • Odpowiedz
@Roszp: Nie jestem audiofilem, ale do muzyki używam albo bose qc35ii albo airpodsow pro 2, na moje ucho i jedne i drugie grają świetnie, z lekkim plusem dla tych drugich ze względu na przyjemniejszy dla ucha dźwięk i mnogość "bajerow". Aczkolwiek kiedyś w życiu chciałbym posłuchać muzyki na dobrym sprzęcie i słuchawkach "audiofilskich" za grube ceibuliony i porównać czy na dla mojego ucha czuć różnicę pomiędzy słuchawkami za 1500zl a takimi
  • Odpowiedz