Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

czemu szkodliwa?


@iEarth: dentysty dopytaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za bardzo podrażniają szkliwo, dziąsła też. Sama mechanika mycia też jest kiepska bo zęby powinno się myć obrotowo właśnie.

Zauważ, że był boom na te szczoteczki (sam się złapałem), a teraz już tak powoli ciszej się robi, a reklamowane bardziej są obrotowe.
dentysty dopytaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krupier: :trigger: Dentyści to akurat polecają, a ja nie jestem przekonana w swoim przypadku, bo mam wrażenie, że od sonicznej bolą mnie zęby nawet przy ultra delikatnych trybach. Obecnie używam miękkiej manualnej.

Sama mechanika mycia też jest kiepska bo zęby powinno się myć obrotowo właśnie.


@Krupier: co do tego to tak co 5-10 lat czytam co innego. Zatrzymałam się na
soniczna lepiej doczyszcza przestrzenie międzyzębowe


@mala_rybka: Kto ci takie głupoty powiedział? xD Chyba reklamy szczoteczek sonicznych. Tak naprawdę to nic nie zastąpi nitki dentystycznej bo tylko nią fizycznie czyścisz przestrzenie między zębowe. Irygator jest OK bo on wywala ci resztki jedzenia , ale on też tak dobrze nie usuwa bakterii, płytki jak fizycznie nitka. Wszyscy chyba wiemy jak myje się samochód samym ciśnieniem na samoobsługowej a jak weźmiemy gąbkę i zaczniemy
@iEarth: @Krupier:
Przecież soniczna nie jest szkodliwe XD Szkodliwe to były obrotowe bez czujnika nacisku jak ludzie przyciskali na maksa do zębów. Niektórzy dentyści twierdzą, że technika wymiatania od dziąsła w górę jak manualna tylko że soniczną to najlepsza technika. I to że je reklamują cały czas to nie znaczy że jest dobra, nie wiem czy jest czy nie ale mnóstwo rzeczy reklamują niezdrowych, więc to jest najgłupszy argument jaki