Wpis z mikrobloga

Zobacz, nastolatkowie nie mogą ogarnąć, że życie w internecie to obłuda i są przekonani, że tak właśnie powinno być jak pokazuje jakiś YouTuber czy tiktoker


@Francis_Drake: tylko że zwykle jest to właśnie odwrotnie, nastolatkowie ogarniają że youtube to świat kreowany przez jakiegoś twórcę podobnie jak filmy z Hollywood, nastolatkowie wiedzą że instagram to galeria ładnie wyglądających zdjęć, które zwykle nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością. Osoby starsze, które nie rozumieją tego
@bandera: a według mnie nie ma przeciwwskazań, dzisiejsza młodzież lepiej radzi sobie z elektroniką, z rozpoznawaniem fake newsów w sieci, z uzależnieniem od elektroniki, z analizą widzianych w sieci treści niż osoby starsze, które nie miały takiego kontaktu z elektroniką.

Nie podałeś żadnego argumentu z którym można dyskutować, ja w dwóch wypowiedziach tutaj podałem kilka argumentów, możesz się zapoznać jeśli chcesz.
@voot: to że jak dziecko będzie oglądać przed 2 rokiem zycia to rośnie ameba niepotrafiaca mówić, komunikować się, poznawać świat z wadami postawy,wzroku i uzaleznieniem od komórki. Mózg rozwija się nie tak jak powinnien
@paruwczak: argumenty takie jak KK straszy że umrzesz gdy nie będziesz chodzić do kościoła :D
takie "ameby" które opisałeś istnieją, ale nie widziałem nigdy żadnych wiarygodnych badań, że powstanie ich wynika z elektroniki, nawet więcej, większość z takich ameb nigdy nie miała dostępu do elektroniki. Ludzie jakich opisałeś, często po prostu ludzie którzy urodzili się zaburzeniami, albo byli wychowywani w patologicznym środowisku, w rodzinie alkoholików, czy w jakimś przemocowym środowisku. Obraz
@voot: argumenty wujasa na weslu przytoczyles, poczytaj sobie w necie - masz mase badan i opracowan oraz rekomendacji instytucji zajmujacych sie zdrowiem dzieci.
trzeba umieć ją przetwarzać, a do tego potrzebujemy znajomości systemów IT.


@voot: problemem jest to ze taki tiktok czy youtube dla dziecka nie daje nic poza bezmyslnym pochlananiem tresci, ktore sa tworzone pod to zeby zyskac jak najwiecej uwagi, bo zasiegi/kasa sa z watchtime a nie z tego czy tresc jest wartosciowa.

dzisiejsza młodzież lepiej radzi sobie z elektroniką, z rozpoznawaniem fake newsów w sieci, z uzależnieniem od elektroniki, z analizą
@voot kolego wejdz sobie na tag przegryw i tam sobie zobacz jak dobrze ludzie radza sobie z odroznianiem fikcji od rzeczywistosci. Dla nich obiektywnie ladne dziewczyny ale bez makijazu to max 4/10 bo sie naogladali odpicowanych duperek na instagramie. Narzekaja na swoje zycie bo sie Oskarkow naogladali ktorych jest promil i probuja dazyc do takiego zycia mimo ze ich nie odbiega pewnie zbytnio od przecietnego. No ale oni uwazaja ze maja #!$%@?
  • 0
@voot: akurat jest bardzo dużo badań, że kontakt z elektroniką dzieci do 2 roku życia opóźnia rozwój mowy. W tym wieku powinno się rozwijać podstawowe umiejętności życiowe. Na telefony i internet czas przychodzi jak już dziecko potrafi precyzyjnie zakomunikować czego chce i kontroluje swoje potrzeby, czyli jak już ma te 3-4 lata. Od tego wieku w mojej ocenie można dawać dzieciom sprzęt zarówno do zabawy, jak i do nauki raczej bez