Wpis z mikrobloga

#cyberbezpieczenstwo to absolutna lipa w Polsce. Wpisałem kilka różnych stanowisk na portalu z ofertami pracy i tam ledwo, co jedt, a jak już coś jest to wymagają kilku lat doświadczenia.

Czemu wszyscy się tym tak brandzlują. UJotowe kursiki za ponad 20 tys. zł, po których i tak gawno ludzie dostaną.

O co chodzi?

Przecież to wszystko wygląda, jak jakieś totalne g.wno. Kompletny brak perspektyw w tym polskim oborniku.

#cybersecurity ##!$%@? #it #programista15k #programista25k #sekurak
  • 19
  • Odpowiedz
@Gotter możesz sobie zrobić doświadczenie. Musisz wymyślić sobie w głowie firmę, klientów, biznesplan a następnie stać się w głowie szefem własnej korporacji gdzie w głowie tworzysz sobie strukturę organizacyjną w której zostajesz jednocześnie asystentką co przynosi kawę, scrum masterem oraz juniorem i seniorem jednocześnie a później wymyślasz sobie problemy i tworzysz projekt do CV. możesz również dać sobie pieniądze z monopoly żeby wpisać do cv że firma dużo zarobiła na Twoich rozwiązaniach
  • Odpowiedz
  • 1
@thority: Praktycznie wszystkie oferty po 3-5 lat doświadczenia, a w niektórych wynagania typu CISSP... I praktycznie każda z ofert ma inne wymagania techniczne. Podtrzymuję swój wcześniejszy wpis.
  • Odpowiedz
  • 1
@BreathDeath: Tutaj nawet o to nie chodzi. Przynajmniej, jako dev są jakieś wzorce i ścieżki. A w CysSec jest totalne g.wno masze trzy różne wymagania dla stanowiska o tej samej nazwie. Nikt się w to lano nie będzie bawił, żeby wstrzelić się w temat, bo nawet nie ma szkoły ani kursu, które cię na to przygotują. Zwyczajnie musisz iść na Help Desk i levelować w strukturach danej firmy, która będzie cie
  • Odpowiedz
Nikt się w to lano nie będzie bawił, żeby wstrzelić się w temat, bo nawet nie ma szkoły ani kursu, które cię na to przygotują.


@Gotter: To jest raczej tak jak z DevOps. Jesteś co najmniej midem programistą czy adminem i wskakujesz na devopsa. Dlatego tak trudno zacząć. Podobnie jest z cyber. Często jesteś powiedzmy senior devem i zmieniasz stopniowo coraz bardziej w stronę security.
  • Odpowiedz
  • 0
@brunetroll089: Prawda, a patrz ilu wykopków fappuje do tego. Wrzucają oferty pracy po 20k i tasują się, a bootcamperstwo sprzedające olej z węgorza zaciera ręce.
  • Odpowiedz
  • 0
@WojowniczyKamil: Już nie szukam. Myślałem, aby się w to wdrożyć, ale ofert pracy praktycznie nie ma, a doświadczenia w tym zawodzie nie zdobędziesz. Pracodawcy chcą od juniorów CISSP z buta.

Interesowały mnie testy penetracyjne, ale tutaj, to już w ogóle w Polsce nie ma praktycznie pracy. Znalazłem jedną ofertę w Comarchu, także dla mnie CybSec jest mega niepewna. W USA ludzie też narzekają.
  • Odpowiedz
@Gotter sam ostatnio uczę się cyber, narazie robię kursy. Ale pytałem w sumie 3 osób które są w branży i każdy mówi że jeset zapotrzebowanie najbardziej w blueteam soc 1. W pentesterce jest o wiele mniej ofert i wymagają doświadczenia, w soc 1 niby jest łatwiej. Sam narazie ogłoszeń nie szukałem wiec ciekawe co mnie czeka
  • Odpowiedz
  • 0
@WojowniczyKamil: No właśnie soc analyst też szukałem i szału nie było. Przynajmniej w kraku, ale dwa lata temu czytałem o wynagrodzeniach i nie robili szału. A przecież chyba soc opiera się na jakiś narzędziach siem i zgłaszaniu incydentów wyżej.
  • Odpowiedz
@Gotter a no to może ja głowie patrzyłem w wawie, no a co do zarobków to komu jak pasuje. Ja dopiero próbuje wejść do IT więc na zarobki jakoś nie patrzę byle gdzieś się zapalać. Widziałem zarobki od 5/6 na start.
  • Odpowiedz