Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: lewaku, niczego nie rozumiesz!!!! konfederacja nie jest partią wolnościową tylko konserwatywną, tak bardzo konserwatywną, że ich rzecznikiem jest baba, która nawet nie zna ojca swojego pierwszego dziecka XD
  • Odpowiedz
@vulfpeck tabletka po #!$%@? ostro, to jest tak duża dawka hormonów, że potrafi cykl menstruacyjny rozwalić na długi czas, od takiej dawki często też głowa dostaje, bo wahania nastrojów, zmiany apetytu. Sama brałam i to jako dojrzala osoba i nic dobrego mi to nie przyniosło, oprócz braku ciąży. Ale jeśli miałabym brać raz jeszcze to głęboko bym się zastanawiala, bo to co przeżywałam to dramat. A 15 lat dla dziewczyn, ja to
  • Odpowiedz
  • 1
@vulfpeck poniewaz zawiera ogromna ilosc hormonow, majacych za zadania niedopuscic do zagniezdzenia sie zaplodnionej komorki jajowej w macicy, co skutkuje jej wydaleniem. Taka ilosc hormonow nie jest bez znaczenia dla mlodego organizmu kobiety w wieku 15 lat. Moja partnerka wziela taka tabletke w wieku 26-27 lat i miala tak rozwalona gospodarke hormonalna, ze dochodzila do siebie prawie pol roku. Niech daja kondomy i zetelna edukacje seksualna.
  • Odpowiedz
  • 40
Taka ilosc hormonow nie jest bez znaczenia dla mlodego organizmu


@Dymass: bo za to bycie 9m w ciąży i potem wychowywanie dziecka przez kolejne naście lat to za to bajka jest XD

Niech daja kondomy


@Dymass: są w każdym sklepie za grosze.

Moja partnerka wziela taka tabletke w wieku 26-27 lat i miala tak rozwalona gospodarke hormonalna, ze dochodzila do siebie prawie pol roku.


@Dymass: ale jak to?! Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Morf kondom strzelil jak guma od gaci. To ze yebanie jest legalne od 15 roku zycia to nie jest przymus, ze trzeba sie walic jak domy w afganistanie. Moze trzeba edukowac, aby np przesunac wiek inicjacji seksualnej w gore. Nie prawem, a obyczajem. Tabletka po nie jest bezpieczna dla zadnej kobiety, zwlaszcza w tak mlodym wieku, w fazie rozwoju hormonalnego. Nie jestem zamordysta, zeby tego zakazywac, ale tez jestem swiadomy, jakie spustoszenie
  • Odpowiedz
  • 24
@Dymass:

Taka ilosc hormonow nie jest bez znaczenia dla mlodego organizmu kobiety w wieku 15 lat


No i co z tego? Uważasz, że będą to łykać jak miętówki?
  • Odpowiedz
  • 0
@vulfpeck rozumiesz, ze taka dawka hormonow jest niebezpieczna dla doroslej kobiety, a co dopiero dla 15latki w fazie wzrostu i rewolucji hormonalnej?
  • Odpowiedz
  • 22
@Dymass: Co cię to interesuje? Uważasz, że będą to łykać ot tak, a nie serio w wypadku np. pęknięcia gumy? Przecież 15-latki mogą legalnie uprawiać seks.
  • Odpowiedz
@Morf no popatrz, jestem tą partnerka i jestem pielęgniarka, więc daruj sobie.

Tabsy po to ostateczność, naprawdę. Najpierw edukacja nastolatków, przede wszystkim.
  • Odpowiedz
  • 32
@Dymass:

nie chce aby miala rozpierdzielona gospodarke hormonalna jak jej matka


To z nią porozmawiaj. Podobno za wychowanie dzieci odpowiadają rodzice.

A nuż ją przekonasz.

Btw. serio wolałbyś, aby Twoja córka wpadła po pierwszym razie z kolegą, niż jak miałaby możliwość kupienia tabletki?
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Z tabletka to troche racji maja ale od dupy strony do tego podchodza, powinna byc legalna ale powinno byc ostrzegane, ze to nie dropsik dzieki ktoremu mozna sie walic na zywca bez ograniczen co weekend i co cyk tableteczka, a teraz idzie narracja, prawo kobiet bla,bla a nic o skutkach ubocznych . A powinna byc isc narracja informujaca, jakies kampanie, ze taka tabletka to nie aspiryna i jaki ma wplyw
  • Odpowiedz