Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@yahoomlody: Dobrze, że w końcu ktoś to napisał. No i na własną odpowiedzialność odmawiali jakiegokolwiek rozwoju od Brytyjczyków co ich zgubiło. To, że chcieli chronić swoje tradycje to dobrze, ale przegięli. W dodatku Tybet był też państwem bardzo brutalnym, to też było powiązane z buddyzmem, tłumaczyli sobie, że np. okrucieństwo wobec wrogów nic nie znaczy, bo się odrodzą w lepszej formie.
@Marek_Tempe: jeśli Ci to w czymś pomoże, to mnich nie czuł bólu gdy był palony. Podpalony został dopiero kiedy był w głębokim transie. Każdy może nauczyć się medytacji i dojść do takiej perfekcji jeśli tylko będzie wystarczająco długo i intensywnie ćwiczył. Medytacja jest niesamowicie potężnym narzędziem i pomaga nawet tym, którzy uważają ją za bezsens. W dodatku ludzie często medytują nawet o tym nie wiedząc. Rodzajów medytacji jest bardzo dużo., Polecam.
@PURRRPLE: @RandyBobandy: Oczywiste jest, że poszukiwałem informacji o stanie w jakim znajdował się ten człowiek oraz o fizjologicznych aspektach poparzeń i nie martwię się jego bólem bo wiem, że w zasadzie go nie odczuwał. A nawet jeśli to krótko zakończenia nerwowe "palą" się szybko. Bardziej mnie szokuje sama decyzja, nieodwracalny akt buntu ostatecznego poprzez unicestwienie.
Dzięki za troskę. Pozdrawiam
@Marek_Tempe: każdy ma jakąś drogę do przeżycia, ta była jego. Podczas głębokiej medytacji nie tylko nie odczuwa się bólu, ale również jesteś świadomy dokąd udaje się w tym czasie Twoja dusza (i nie mówię tu o duszy w sensie religijnym, a zwyczajnie o energii, czy też świadomości, jak zwał tak zwał). Zapewne łączył się wtedy ze swoją wyższą świadomością lub innymi istotami, które pomogły mu obrać taką drogę. Dusza każdego z