Wpis z mikrobloga

Mam włącznik w ścianie włączający światełka (trzy guziki bistabilne, nie mogę wymienić). Chcę do niego coś podpiąć (coś malego do puszki?) żeby kilka metrów dalej też zapaliło się światełko/włączył wentylator, ale nie mam możliwości fizycznego podprowadzenia przewodu. Przy drugim światełku jest napięcie.
Znalazłem np. system radiowy F&F, ale dla tego jednego celu zabawa za ok 200zł. Znajdę coś tańszego?

#instalacjaelektryczna #instalacjeelektryczne #smarthome
  • 6
@mgr_rybak: Każdy sprzęt na zigbee wymaga jednostki sterującej, w zasadzie wszystko o czym słyszałem wymaga albo jakiejś bramki sterującej albo spięcia z telefonem, to co dałeś wymaga jednostkę sterującą tuya albo smart life (ew. home assistant pewnie dla niej też zadziała). Wiem, że są jakieś przyciski nie smartowe które się między sobą komunikują tzn. jeden jest podpięty jak zwykły przycisk, a pozostałe są bateryjne (albo nawet i nie) i te bateryjne
  • 0
@lobo tego typu znalazłem wcześniej (wspomniane f&f), ale koszty dla wykonania jednej rzeczy zniechęcają. Tak mają potencjał, ale mi niepotrzebny. Chcę tylko guzikiem fizycznym istniejącym włączyć napięcie na odległość.