Wpis z mikrobloga

Są tu ludzie którzy podjeli sie operacji chirurgicznej szczęki? Bylem u ortodonty i powiedzial ze zanim podejme jakiekolwiek decyzje o leczeniu aparatem zebym skonsultowal sie z chirugiem szczekowym bo operacja da u mnie jedyne widoczne efekty jeśli chodzi o twarz, mam tylożuchwie, skrócony dolny odcinek twarzy, zgryz głeboki, przechylone i stloczone zeby, profil przegrywa. Mam metlik w glowie dala mi do zrozumienia ze jestem mlody i zebym sie zastanowil nad tym zanim podejme decyzje. koszt wyjdzie ponad 50k zl prywatnie
#ortodoncja #stomatologia #ortodonta
  • 8
@SkrytyZolw: a czy na NFZ nie trzeba czekać nie wiadomo ile? Mowiła mi że prywatnie dam radę to ogarnąć w ciągu 2 lat, jeśli to miała by być rożnica 2 lata vs 6 to jestem w stanie wyłozyć te pieniądze na to. Tez kwestia tego czy w ogole będę się kwalifikował z NFZ, jednak moje glowne problemy to niezadowolenie z wygladu mojego profilu no i scieranie zebow.
@pielgrzym_wladca_egiptu: na NFZ się czeka właśnie ok. dwóch lat. Może źle ją zrozumiałeś, prywatnie to kwestia kilku miesięcy.
Jak masz wadę zgryzu zakwalifikowaną przez ortodontę do operacji ortognatycznej, to kwalifikujesz się do refundacji na pewno. Nie ma znaczenia jakie Ty masz oczekiwania, tylko jaką masz wadę.
@pielgrzym_wladca_egiptu: najpierw nosisz aparat rok, dwa, potem masz operację (z aparatem) i dalej chodzisz z aparatem aż zęby zostaną już finalnie dociągnięte. Czas oczekiwania na zabieg zależy od miejsca, najpopularniejsze miejsca są oblegane, a ja w 2019 roku miałem operację w rodzinnym Radomiu i czekałem dwa miesiące. Czekałbym miesiąc, no ale wpadł im nagły przypadek.
@ayyy_lmao: Własnie widzę, że nawet Kraków ma dość przystępne terminy, jak po samym zabiegu? Jesteś zadowolony z efektów? U mnie jedyny plus ze mam dość szczupłą twarz i troche bardziej rozwinięte mięśnie rzuchwy przez wade, przez co z frontu nie jest aż tak źle ale profil to tragedia xd