Wpis z mikrobloga

  • 1
@Barakun91: Tego akurat nabyłem w poprzedniej edycji warszawskiej giełdy kolekcjonerskiej w hali sportowej przy ulicy Lindego na Bielanach. Następna edycja ma być jakoś w kwietniu ale została zamieniona lokalizacja na Ursynów. Do tego jarmark dominikański, lokalne miejskie ryneczki ze starociami czasami przez internet. Ogólnie rzecz biorąc wszędzie gdzie się da :)
  • Odpowiedz
@IbraKa: Dzięki za odpowiedź.Ja ewidentnie nie jestem na tym poziomie zaawansowania i ze względu na ograniczone środki na to hobby ograniczam się do allegro.Takich banknotów które wstawiasz na tagu nigdy nawet nie widziałem no może u jednego znanego sprzedawcy na "S" ale u niego znowu ceny końcowe nierzadko są z kosmosu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Barakun91: Tak samo miałem jak zaczynałem kolekcjonować banknoty bo miałem wtedy jakieś 10 lat i jedynym sposobem na pozyskiwanie banknotów był właśnie internet. Ale po jakimś długim czasie przeniosłem się na kupowanie walorów w przeróżnych giełdach/ryneczkach/sklepach numizmatycznych bo po prostu jest tam większe prawdopodobieństwo że uzyska się tam zacny walor za w miarę niskie ceny. Może nie zawsze bo sporo jest handlarzy którzy się dobrze znają ale noo zdarza się jak
  • Odpowiedz
  • 0
Ale też trzeba znać w głowie wszystkie banknoty i ich ceny. Akurat dla osoby która "studiowała" ponad 10 lat ten temat jest to bardzo proste, ale dla początkujących niekoniecznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Barakun91: I chyba duża część osób zna tego allegrowicza. Czasem mi się wydaje że ktoś sztucznie u niego podbija ceny bo niemożliwe żeby banknot został sprzedany za cenę 2 lub 3 krotną od normalnej rynkowej
  • Odpowiedz
@IbraKa: Ja ustalam swoje maksimum cenowe na podstawie zakończonych licytacji i archiwum allegro.Licytuję interesujący mnie przedmiot nawet po kilka razy aż go nie kupię.Co prawda jest to frustrujące gdy po raz kolejny przegrywam aukcje, jednak satysfakcja jest gdy w końcu się uda.Od taki przykład sprzed niedawna,banknot sprzedawany w gorszych stanach za ponad 10 zł ,kupiony przeze mnie za niecałe 4 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://allegro.pl/oferta/wlochy-okupacja-aliancka-1943-10-lire-15080953191
  • Odpowiedz
  • 1
@Barakun91: Racja, a jeszcze bardziej jest satysfakcjonujące to jak nikt oprócz ciebie nie licytuje jakiegoś rzadkiego i drogiego banknotu :D Miałem tak kilka miesięcy temu z banknotem z terytorium Kataru i Dubaju z 1960 którego nigdy nie widziałem go na żywo (a widziałem i dotykałem łącznie z kilkaset tysięcy banknotów) a kupiłem za zaledwie 5 zł :)
IbraKa - @Barakun91: Racja, a jeszcze bardziej jest satysfakcjonujące to jak nikt opr...

źródło: 22222

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Barakun91: Emisja aliancka zawsze spoko, najbardziej mi się podoba emisja francuska z powiewającą flagą, jest prześliczna. A ty kolekcjonując banknoty koncentrujesz się na jakimś konkretnym państwie, temacie, okresie? Czy jak mi się podoba to biere
IbraKa - @Barakun91: Emisja aliancka zawsze spoko, najbardziej mi się podoba emisja f...

źródło: 2-Francs-back

Pobierz
  • Odpowiedz
@IbraKa: Ja nie zbieram niczego konkretnego,ale raczej skupiam się na banknotach przedwojennych i tych już wycofanych z obiegu,gdy mnie coś zainteresuje to licytuję.Na przykład bardzo podobają mi się banknoty wojenne/przedwojenne z Chin i Japonii i nie tak dawno sobie taki zestaw wylicytowałem również na allegro lokalnie.
Barakun91 - @IbraKa: Ja nie zbieram niczego konkretnego,ale raczej skupiam się na ban...

źródło: jpn

Pobierz
  • Odpowiedz
@IbraKa: Wszelakie emisje alianckie,okupacyjne bardzo spoko ale niewiele z nich posiadam.Francję którą wstawiłeś już licytowałem dobrych kilkanaście razy ale bezskutecznie :D Poza wspomnianymi 10 lirami włoskimi mam jeszcze około 10 różnych z japońskiej okupacji Filipin,Birmy,Indonezji. Ale to akurat łatwo dostępne banknoty i dosyć popularne.
  • Odpowiedz
  • 1
@Barakun91: Te z okupacji japońskiej są dość fajne bo nie dość że są stare to jeszcze tanie i zazwyczaj w bardzo dobrych stanach. Banknoty z birmy w stanie unc można już kupić po pare złotych. Akurat ze wszystkich tych terytoriów brakuje mi Oceanii której nigdzie nie mogę dorwać no i kamczatki ale o nich lepiej nic nie wspominać bo nawet nie weszły do obiegu
IbraKa - @Barakun91: Te z okupacji japońskiej są dość fajne bo nie dość że są stare t...

źródło: 22222

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
W sierpniu tamtego roku nabyłem na jarmarku dominikańskim taki okupacyjny banknot z adnotacjami w języku birmańskim zawierające imiona i nazwiska osób które podarowały ten banknot jako darowizna dla świątyni bądź klasztoru. Taka o ciekawostka
IbraKa - W sierpniu tamtego roku nabyłem na jarmarku dominikańskim taki okupacyjny ba...

źródło: IMG_20240215_221259

Pobierz
  • Odpowiedz