Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa

Czy ktoś z tu obecnych lub jego znajomych jeździł autem z silnikiem 0,9 TCe 90 km montowanych w Dacii oraz Renówkach i może potwierdzić lub zaprzeczyć, że te silniki nadają się tylko do kosiarki?
Sporo o nich czytałem i opinie są bardzo podzielone.

Jedni twierdza, że silnik wytrzyma 100 tys przebiegu a inni wskazują oferty aut z tym silnikiem i przebiegami po 250 k.
Wiem, że wszystko zależy od tego kto i jak użytkuje samochód, ale chciałem poznać Wasze zdanie.
krossmaker - #motoryzacja #mechanikasamochodowa 

Czy ktoś z tu obecnych lub jego zna...

źródło: temp_file8566414325101966126

Pobierz
  • 6
@krossmaker: jeździłem wypożyczonym Clio z tym silnikiem parę lat temu. Co do trwałości nie słyszałem niepokojących sygnałów, wiadomo, że pół bańki bez remontu raczej nie zrobi, ale do 250-300 powinien spokojnie. Dynamika przeciętna, ale możliwe, że moje daily było mocniejsze, a Clio robił za zastępczy. Praca silnika... Niestety nie przepadam za 3 cylindrami, jak komuś to nie przeszkadza to reszta ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krossmaker: tak jak w każdym "wysilonym" silniku - olej zmieniać co 10k km i będzie dobrze. Jak ktoś trzyma się interwałów sugerowanych przez producenta, to szybko taki motor ukatrupi (w sam raz akurat po upłynięciu gwarancji).
może potwierdzić lub zaprzeczyć, że te silniki nadają się tylko do kosiarki?


@krossmaker: chyba Clio w Traficarach taki ma.
Do miasta się pewnie nadaje, autostradą jak słuchawki założysz pewnie też pojedzie.
Wyprzedzanie tylko pewnie lepiej sobie odpuścić, bo się zestresujesz.

Ogólnie - typowe, powolne, miejskie auto.
@krossmaker: rodzice mają captura z tym silnikiem od nowości. 60tys km i zero problemów. Leciałem w trasę nim z 5 osobami i sobie radzi. Nie ma co się spodziewać super osiągów. Do miasta rewelacja, na trasy troszkę brakuje.
Na każdy silnik się znajdą "znawcy" Chcesz kupić? Wypożycz na dwa dni i ocenisz. Dacia a Renowka to wielka przepaść. Mam w robocie logana z silnikiem 1.0 (podobnoto ta sama kinstrukcja) I przepaść