Wpis z mikrobloga

Jestem bardzo ciekaw co wykopki sądzą o takich sytuacjach. W komentarzach wypowiedzi wiceprezydenta na ten temat
https://www.facebook.com/RadaOsiedlaSoltysowice

#nieruchomosci #wroclaw
lagopus - Jestem bardzo ciekaw co wykopki sądzą o takich sytuacjach. W komentarzach w...

źródło: nimbyy

Pobierz

Czy należy zabudować tego typu tereny?

  • Oczywiście, to tylko krzyczą NIMBY 27.8% (59)
  • Nie, deweloperzy niszczą osiedle 50.5% (107)
  • Inne/sprawdzam odpowiedzi 21.7% (46)

Oddanych głosów: 212

  • 28
@lagopus:

Przecież to fakt, że nowe osiedla powstają kompletnie chaotycznie. Wydawane są co chwilę pozwolenia na nowe osiedla bez jakiegokolwiek przygotowania inftrastruktury.

Wokół słynnej Buforowej na Jagodnie szykowane są kolejne inwestycje, gdzie tam już teraz sytuacja jest tragiczna. Nawet zasranej ścieżki nie mam do bloku, tylko do Buforowej muszę się przeciskać albo przez zastawiony autami chodnik albo ulicą gdzie jeden pas też jest zastawiony autami... I rowerem i autem jest lipa
Na pewno nie z takim niskim współczynnikiem miejsc parkingowych. Brakuje 400 miejsc dla mieszkańców a gdzie miejsca dodatkowe dla gości, dla usług, dla dostawców ? Zawsze musi być jakaś pula ogólnych miejsc. Miejsca 1:1 to absolutne minimum, gdzie itak dużo ludzi ma po 2 auta.
@Murasame: Tylko tutaj miasto ma kontrolę nad kształtem osiedle. Więc zdecydowało zrobić MPZP ale wiecie *wink wink* to nie jest prawdziwe MPZP tylko parki wpisaliśmy bo czemu nie. To tylko oficjalny dokument dla planowania miasta, wartość papieru toaletowego. Mamy MPZP fejkowe i prawdziwe. Absurd.

Ja wiem że każdy by chciał tylko usługi i parki wokół z pustym MPK ale nie tak działa miasto. Kasy jest mało, bo zawsze jest za mało.
@Murasame: ścieżki na Jagodnie xD. Po co ddr na każdej uliczce osiedlowej? Jak się boisz jeździć po ulicy, gdzie auta jadą max 20 km/h to wsiadaj do MPK.

jeden pas też jest zastawiony autami


@Murasame: czekam aż tam zaczną wyrastać zakazy parkowania. Czasem chodzę z psem oglądać tę patologię dla rozrywki. Auta nurkują w błocie albo cofają po kilkaset metrów xD
@lagopus:

Piszesz o czymś kompletnie innym. To nie jest sytuacja gdzie osiedle jest budowana a wokół zostawiona jest odpowiednia przestrzeń na nowe drogi, chodniki, ścieżki, zieleń itd. To by nie byłaby taka zła sytuacja.

Jak to wygląda na podstawie Jagodna? Budowana jest na osiedlu lipna droga na której nie pilnuje się potem ruchu i ludzie blokują przejazd parkując swoje auta. I po kilku latach kompletnie nową drogę i chodnik trzeba rozbierac
@Ogau:

Nie wiem jak rozmawiać z kimś takim jak ty. Najpierw piszesz jakieś teksty o tym, że nie ma problemu z jazdą rowerem a potem sam podajesz argument za tym, że taki problem istnieje. Przejedź się kilka razy taką jednopasmową drogą kiedy auto wyjeżdża z naprzeciwka a tym musisz kombinować gdzie zjechać na chodnik po krawężniku.
@lagopus:

Ja wiem że każdy by chciał tylko usługi i parki wokół z pustym MPK ale nie tak działa miasto. Kasy jest mało, bo zawsze jest za mało. Powinno się zabudować nowy dwór dopiero teraz jak jest tramwaj i do tego momentu mieć łąki?


Weź mi proszę mapę i pokaż te wolne działki na Nowym Dworze. Naprawdę chętnie zobaczę. Daj mi jeszcze takie które nie zostaną zalane. Na Nowym Dworze z
@Murasame: jeżdżę tamtędy. Zero problemu, żeby się zmieścił rower + auto. A jak któryś kierowca nie dałby rady się zmieścić to albo go przepuszczam, albo on cofa w zależności od tego na czyim pasie stoją zaparkowane auta. Nie ma sensu budowania DDR na uliczkach osiedlowych. To byłyby pieniądze wyrzucone w błoto. Tym bardziej, że ktoś już i tak wpadł na pomysł robienia poprzecznych ścieżek od Buforowej w stronę Wojszyc, więc te
@Darth_Gohan:

Przecież nie twierdzę, że polka powiatowa jest jakimś idealnym miejscem, bo nie bez powodu ja i pół Polski przeniosło się do miast.

Natomiast nie wyobrażam sobie mieszkać za kilkanaście lat w tak słabo zaplanowanym mieście i wozić w tym chaosie dzieci do szkoły czy do lekarza.

Widzę jak ludzie żyją w późniejszych latach swojego życia i pewnie u mnie będzie podobnie, czyli głównie robi się coś w weekendy, a wtedy
@jacos911: Jak będą stać puste to po co infrastruktura? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nadia_ Ten sam deweloper dostał na lokum porto 0,7 współczynnik. Chociaż tam akurat było na WZ a MPZP po czasie - wydaje się że mimo wszystko dogadane z miastem. "idea" jest taka że zmniejszamy współczynniki i zachęcamy do korzystania z MPK.

Piszesz o czymś kompletnie innym. To nie jest sytuacja gdzie osiedle jest budowana
@lagopus:

Przy takim roszczeniowym zachowaniu nie powinni dostać NIC


Też tak uważam o deweloperach, nie powinni dostać pozwolenia na budowanie kolejnych baraków i zaraz by trochę poszli po rozum do głowy.

Nic się nie zmieni dopóki cała deweloperka nie dostanie prętem po głowie i to takim mocnym ciosem. Tutaj trzeba ostrego otrzeźwienia, likwidacji dopłat dla deweloperów, lepsze plany zabudowy i po zbankrutowaniu kilku deweloperów wszystko się unormuje.
@Murasame:

Natomiast nie wyobrażam sobie mieszkać za kilkanaście lat w tak słabo zaplanowanym mieście i wozić w tym chaosie dzieci do szkoły czy do lekarza.


Miasto nie jest, aż tak słabo zaplanowane. Nam zwyczajnie brakuje obwodnic oraz pomysłu jak poprawić komunikację z miasteczkami dookoła Wrocławia. Obie rzeczy są do poprawienia nawet nie tak wolno.

A ja widzę jak znajomi wyprowadzili się pod Wrocław i teraz muszą wozić dzieciaki do liceum albo
Weź mi proszę mapę i pokaż te wolne działki na Nowym Dworze. Naprawdę chętnie zobaczę. Daj mi jeszcze takie które nie zostaną zalane


@Darth_Gohan: Nie napisałem że na nowym dworze są wolne działki. Spytałem czy powinniśmy zabudować działki DOPIERO PO pojawieniu się tam tramwaju. Tutaj NIMBY chcą takiego rozwoju osiedla, też bym chciał gdybym tam mieszkał, ale to nie jest realne bez strat dla reszty miasta. Tak napisałem "Powinno się zabudować
@Darth_Gohan:

Poza tym gdzie z tymi dzieciakami do lekarza pojedziesz w tym mieście powiatowym?


Tu przesadzasz w drugą strone, tak jakby powiat to była jakaś rosja xD Tam normalnie są fryzjerzy, lekarze itd. Ja nawet bardzo długo opierałem się przed podaniem miejsca zamieszkania we Wrocławiu i nadal jestem zameldowany w domu rodzinnym, bo wolałem wiele rzeczy załatwiać tam przez to jakie kolejki są wszędzie we Wrocławiu.

Często też czas jaki trzeba
Przy takim roszczeniowym zachowaniu nie powinni dostać NIC


Też tak uważam o deweloperach, nie powinni dostać pozwolenia na budowanie kolejnych baraków i zaraz by trochę poszli po rozum do głowy.


Nic się nie zmieni dopóki cała deweloperka nie dostanie prętem po głowie i to takim mocnym ciosem. Tutaj trzeba ostrego otrzeźwienia, likwidacji dopłat dla deweloperów, lepsze plany zabudowy i po zbankrutowaniu kilku deweloperów wszystko się unormuje.


@Murasame: Przecież wtedy stanie się
@lagopus:

Dlatego trzeba myśleć nad jakimiś większymi rozwiązaniami. Przecież to nie jest jakieś miasteczko w Mołdawii tylko jedno z największych miast w Polsce. I nie widzę tutaj inwestycji na miarę takiego miasta.

Czemu nie można zbudować nitki metra z centrum w kierunku któregoś końca miasta i tam ładnie zaplanować od zera całą dzielnicę? I zrobić to tak, żeby w tej dzielnicy było sporo miejsca na usługi itd. co by mocno zredukowało
@lagopus:

Tak napisałem "Powinno się zabudować nowy dwór dopiero teraz jak jest tramwaj i do tego momentu mieć łąki?"

Spoko źle zrozumiałem.

Co ma obowiązek meldunkowy? PIT nie płaci się od meldunku, podatku od nieruchomości tak samo. Właśnie o to chodzi, "kali mieszkać w nowym bloku dobrze, kalemu wybudować blok obok źle"


To dopytaj jak miasto np. liczy ilość dzieciaków która ma iść do szkoły. Do tego część ludzi płaci PIT
@Darth_Gohan:

Tak, wybrałem Jagodno bo nie wyobrażałem sobie brać jakiejś kawalerki bez miejsca postojowego bliżej centrum. Teraz kiedy zastanawiam się nad czymś innym, to i tak nie chcę zmieniać patrząc na to co buduje się nowego. Mam wrażenie, że z rokiem na rok jest coraz gorzej i osiedle są planowane coraz gorzej.

Zresztą to jest zwyczajnie smutne jakim luksusem staje się mieszkanie w Wrocławiu czy jakimkolwiek innym mieście wojewódzkim. Ja nie