Wpis z mikrobloga

Tani vr na start przygody to quest3 lub pico 4. Starszych się nie opłaca a inne dużo drozsze. Quest3 na stronie mety 2300 przychodzi na następny dzien a jak Ci nie przypasi masz miesiąc na zwrot. IMHO wystarczająco czasu żeby się przekonac
via Wykop
  • 0
@Geomemnon: @wujek_zla_rada No dobra, trochę poczytałem i jestem jeszcze głupszy niż byłem xd.
Q3 od Q2 różni się w sumie niewiele rozdzielczością, trochę lepszy refresh rate i tym, że ma passtrough.
Z drugiej strony, na stronie mety Q2 jest dostępny tylko w wersji 128gb a już gdzieś wyczytałem, że niektóre gry potrafią zajmować więcej...
Z trzeciej strony Q3 w wersji 512gb kosztuje 2x cene Q2 w wersji 256 gb, jeśli kiedykolwiek
Używki odpadają, nie ma opcji, żebym założył na głowę coś używanego przez kogoś innego


@ww00: No to kup nówkę, jest obecnie na promocji za 300 euro https://www.meta.com/pl/quest/products/quest-2/

Czy Quest 3 jest zauważalnie lepszy od Questa 2? Tak, miałem obydwa i Quest 3 zdecydowanie lepszy.
Czy jest na tyle lepszy żeby płacić za niego 2 razy więcej? Nie. Kupiłem Questa 3 po sprzedaniu Questa 2 więc koszt nie był tak dotkliwy. Gdybym
@ww00: pc masz dobry do pcvr. Co do różnic między q2 a q3 jest ich znacznie więcej. Największą różnica są soczewki, tj fresnele w q2 i pancake w q3 (te pierwsze mają takie prążki, te drugie są gladkie). W q2 obraz ostry jest tylko na środku, więc jak spojrzysz w dół czy w bok to masz nieostro i trzeba nauczyć w vr rozglądać sie inaczej niż w rzeczywistości, czyli zawsze patrzeć
Btw. Co do Twoich watpliwosci ze jak Ci się spodoba możesz kupić drozsze gogle. To mam w pracy drozsze znacznie hmd i one nie są warte swojej ceny, pozbawione trybu standalone, kable, stacje bazowe, często brak ar, możliwości śledzenia dłoni, fresnele. Ogólnie w q3 masz najlepszy stosunek jakości do ceny i wolę na nich grac niż na HTC Vive Pro 2 które mają wyzsza rozdzielczosc i ekrany OLED zamiast LCD. Takiego vive
@ww00: będziesz zadowolony. Osobiście do q3 podchodziłem dosc sceptycznie, ale jak potestowalem w robocie to zamówiłem prywatnie dla siebie, korzystam z żoną codziennie a ona potrafi go tyle uzywac że mysle nad zakupem kolejnej sztuki.