Wpis z mikrobloga

@gejuszmapkt: na Twitterze na wiele miesięcy przed wyborami najwięcej szumu za CPK robiły osoby tak średnio związane z polityką (a jak już to bardziej liberałowie).
@gejuszmapkt: człowieku, Ty się jeszcze pytasz?

Pamiętasz akcję z żarowkami w rachunkach? Zeby to wydrukować dla paru milionów ludzi oni wydali na sam druk z milion, do tego reklamy, agencję itd.

Wydali parę dziesiąt baniek do swoich, by mi powiedzieć, że dzieki nim mam tani prąd, zamiast mi obnizyć o tą kampanię.

Każda taka akcja medialna to są grube miliony, które oni sobie wliczają w nasz koszt. Bo szarego człowiema stać
trzeba zrozumieć frustrację, już było dobrze, już mieli mieszać beton,


@lhotse89: pisowskie szwagry, kuzyny, ciotki i wujki już rozpisywały przetargi i zakładały swoje firmy żeby kupić betoniarki po cenach 20x wyższych niż rynkowe żeby potem wylewać beton w cenie 50x wyższej niż rynkowa, a tu przyszli i teraz będą odwoływać budowę. SKANDAL!!! To kluczowa inwestycja dla pissowskich rodzin ekhem DLO PFOLFSKI KLUCZOFA INFESTYCJA!!!!!!
@ehr_: Otóż to, coś czuję że pisowskim zwyczajem tuż przed wyborem miejsca budowy CPK nagle sporo działek zmieniało właścicieli i nagle ludzie zostali z gruntami za które mieli zgarnąć kokosy, a dostaną cenę rynkową i stąd ten wrzask...
@Pan_krecik: Procedura audytu także jest starsza od PiS, więc najpierw niech zrobią dogłębny audyt, a nie jak jedno środowisko wrzeszczy żeby stawiać już teraz, na cholerę audyty, szwagier już zaprawę urabia a
@andrzej-roman

NIKT nie kwestionuje audytu.

Niech audytuja ile wlezie... I wrzucają do pudła za każdą zdefraudowaną złotówkę.

Ale w tym sporze nie idzie o audyt a o rezygnację z CPK.

Tusk, Mucha i cała masa politykierów z tamtej partii wspartych propagandą TVN próbuje zaorać ten projekt.

CPK to jest jeden z ważniejszych i (chyba) lepiej prowadzonych projektów w tym kraju...
@gejuszmapkt tak jak już kiedyś pisałem tutaj. Trzeba sprawdzić zasadność budowy tego portu, bo część szacowań jakie były do tej pory tyczące się innych inwestycji zostały przestrzelone czasami trzykrotnie. Pisze tutaj np. o lotnisku w Radomiu. Do tego część umów jest podpisana i również należy je zweryfikować, żeby kolejne osoby tym zarządzające nie strzeliły sobie w stopę.
@Cierniostwor: A budowa się spłaciła z wydobytego bursztynu jak było to obiecywane?

Jacek Sellin stwierdził, że „ten dosyć głęboki przekop spowoduje, że wydobędziemy tony bursztynu z tego miejsca. Nie wiem, skąd są te szacunki, ale ministerstwo poinformowało, że mowa o 880 milionach złotych”.
@deeprest Można cytować różne bzdury Horały w sprawie CPK, ale nie sprawiają one że idea CPK jest zła.
Podobnie z tym przekopem, to że Sasin wymyślał jakieś pierdy o bursztynie nie zmienia sensu tej inwestycji.