Wpis z mikrobloga

Dzisiaj olałam terapeutkę do której chodzę od 2 miesięcy. Bo wizyty wyglądały tak że pytała się mnie co robiłam przez ostatni tydzień i co czuję i co myślę, a ja mam problem z mówieniem takich rzeczy. Bolało mnie że muszę co miesiąc na to wydawać 700-800 zł. Te spotkania nic mi nie dawały oprócz tego że się dowiedziałam co mi dolega. Teraz ona pisze czy chce zrezygnować a ja mam mętlik w głowie. Co zrobilibyście?
#terapia #psychologia #psychiatria
  • 14
Skoro masz problem z tak podstawowymi rzeczami, jak powiedzenie co teraz czujesz i o czym myślisz, to rozsądniej według mnie będzie zostanie w terapii.

Powiedz jej to co nam, że dużą trudność sprawia ci wyartykułowanie swoich myśli i że masz mętlik w głowie.

Dwa miesiące to bardzo krótko. Miałaś jakieś 7-8 sesji z czego dwie pierwsze zazwyczaj są zapoznawczo-diagnostyczne. Jak terapeutka ci ewidentnie nie pasuje to rozejrzyj się za innym specjalistą.
A ten autyzm to w jaki sposób ci zdiagnozowała? No i czy ma doświadczenie w pracy z osobami ze spektrum? Jaki to nurt terapii w ogóle?
@Tryt_on: robiła mi test i zadawała różne pytania no i tak stwierdziła że mam, ale na wszelki wypadek się zapisałam już do diagnosty autyzmu aby wiedzieć tak na 100 procent.
Raczej nie ma doświadczenia a przynajmniej na jej stronie nie jest o tym napisane.
Terapia psychodynamiczna
Bardzo rozsądne podejście z tym potwierdzeniem diagnozy.
Psychodynamiczna i autystyk, czarno to widzę:/ Dla osób ze spektrum zalecają poznaczo-behawioralną.
@laverne00 dobra decyzja z tymi dodatkowymi badaniami. A jeżeli chodzi o nurt to na fb jest fajna grupa dla psychologów. Może tam dołącz i zapytaj. Naprawdę bardzo fachowo pomagają
@blazko: najlepiej to pójść w cholerę od takich. Będzie ci gadała o tym czego nie rozumiesz po czym to ciebie obwini że nie rozumiesz A kapusta będzie jej leciała na kieszeń. Typowe zachowania psychologów
@laverne00: Ja chodzę na NFZ i mam to szczęście, że dobrze trafiłem. Jestem też w trakcie diagnozy ASD / ADHD przez psychologa (płatne z kieszeni). Terapeutka mam wrażenie, że ma nikłą wiedzę w temacie, ale za to ma kompatybilny typ osowości i rozumie co mówię. Wiedza to jedna rzecz, ale czasem może być tak, że druga osoba wszystko co się mówi interpretuje w niewłaściwy sposób.

Nie ukrywam też, że potrzeganie mogłoby
@laverne00: Tak, poszedłem do lekarza psychiatry i ona zapisała mnie do psychologa / terapeutki.

Z lekarki akurat byłem niezbyt zadowolony, bo przyszedłem w związku z tym, że podejrzewałem ADHD i ewentualnie autyzm. Zostałem potraktowany mało poważnie - to żadne ADHD, tylko niedorozwój osobowości, a ludzie z autyzmem mówią w inny sposób. (nieoficjalnie już wiem, że to jednak moje przypuszczenia były słuszne).

Ja jestem o tyle zadowolony, że terapeutka potrafi odpowiednio drążyć