Wpis z mikrobloga

Co robić, jeśli na masie mam problem z trądzikiem? Ogólnie kiedyś miałem trądzik, ale po kuracji izotekiem miałem całkiem ok cerę, może nie było idealnie, ale daleko było do tego co przed kuracją. Lekko ponad rok temu zacząłem chodzić na siłownię i trzymać dietę, najpierw była masa przez kilka miesięcy, no i pod koniec tej masy już zacząłem mieć problem z pryszczami, potem wleciała redukcja i nieco to się uspokoiło. Teraz od września znowu wleciała masa i moja cera osiągnęła apogeum #!$%@?. Teraz miałem ponad tydzień L4 i nie trzymałem diety, jadłem standardowo, wleciały jakieś słodycze, chipsy czy cola, a moja cera zdecydowanie się poprawiła, od 4 dni wróciłem do nadwyżki kalorycznej i już jest dużo gorzej XD no więc łatwo można domyślić, że problem jest w diecie, próbowałem też wcześniej ograniczać węgle czy białko, dodawać tłuszczy, ale nie robiło to żadnej różnicy, po prostu gdy jestem na nadwyżce kalorycznej sypie mi pryszczami, zresztą chyba na diecie keto trudno jest robić masę co nie? Bo nie wiem jak miałbym ograniczyć węgle do minimum na rzecz tłuszczy i utrzymać nadwyżkę kaloryczną.

A i jeszcze od trzech tygodni jestem znowu na izoteku, dawka 20mg. Myślałem właśnie, że ta ostatnia poprawa jest nim spowodowana, ale szybko zostałem sprowadzony na ziemię XD
#mikrokoksy #izotek #medycyna #tradzik #zdrowie
  • 14
  • Odpowiedz
@kozak321: A jak z uczuleniami czy innymi problemami pokarmowymi? Bo grupy makroskładników jak węgle, białka czy inne tłuszcze to jedno, ale nie masz może uczulenia na jakieś rzeczy typu gluten, białka jaj, laktoza czy jakieś takie inne rzeczy?
  • Odpowiedz
@kozak321: Różnie się mogą objawiać z tego co wiem - niektórym "jeździ po żołądku" (kmwtw), innych może wysypywać, a inni mają objawy w stylu bóle głowy lub ogólnie złe samopoczucie. Warto sprawdzić myślę, żeby w razie czego wyczerpać opcje, bo z tą nadwyżką kaloryczną to jednak by była lipa straszna w przypadku chęci robienia masy (no chyba, że masa>męczenie się z trądzikiem)
  • Odpowiedz
@kozak321: To bardzo mało, szczególnie podczas kuracji izotekiem. Masz na myśli ten żel antybakteryjny czy z kwasem salicylowym czy który? Żele antybakteryjne lub z kwasami, nie są do stosowania na co dzień. Absolutnie obowiązkowo przy izoteku trzeba stosować krem z filtrem spf 50. Przy niestosowanii też, ale przy nim szczególnie. Bez tego mocno przyspieszasz starzenie się skóry.

Polecam zapoznać się ze wszystkim, natomiast z polecanych produktów wymienić mogę:

- Lynia tonik
  • Odpowiedz
@kozak321: żaden problem, pielęgnacja skóry to mój konik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli masz mocno przetłuszczającą się skórę, to pamiętaj że wbrew obiegowej opinii (xD), to jest wrażliwy typ skóry. Może reagować wypryskami nawet na za mocny żel do mycia twarzy. I wiele, wiee innych składników. Być może taką skórę masz Ty i powinieneś właściwie do niej podchodzić.
  • Odpowiedz