Wpis z mikrobloga

@Embeddable: Wszystko jedno. Ale pompa ciepła bardziej przyszłościowa, bo gaz to jednak CO2. W gazie dochodza Ci opłaty stałe które w prądzie i tak płacisz. Ja bym szedł w pompę. Koszty uzytkownia są podobne jesli chodzi o powietrzną. A wdrażając smart-grid mozna zejść z kosztami użytkownia pompy ciepła sporo niżej.

Zawsze można dołożyc PV ale przez to że teraz w zimę w coraz mniejszym stopniu będzie można odebrac prąd wyprodukownay latem
  • Odpowiedz
  • 4
Jak pompa bez fotowoltaiki cie zje żywcem xdd oczywiście że gaz

Nowe warunki dla fotowoltaiki nie są w ogóle opłacalne
  • Odpowiedz
@Embeddable: @epicentrum_chaosu @HINI

Ceny pradu są wynikową cen paliw. Więc jak gaz/wegiel jest drogi to prad jest drogi. Problem z prądem jest taki że on obecnie ma bardzo opóźnioną cenę jeśli chodzi o polskiego konsumenta. Np rekordowe ceny paliw i energii z 2022 widzimy dopiero w rachunku za prąd w 2023. Obcenie energia elektryczna jest najtansza od 2 lat
https://www.pse.pl/oire/rcem-rynkowa-miesieczna-cena-energii-elektrycznej
Ale na rachunku zobaczymy to dopiero w 2025 roku

Ceny gazu
zibizz1 - @Embeddable: @epicentrum_chaosu @HINI 

Ceny pradu są wynikową cen paliw. W...

źródło: ceny energii

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zielonkamimowoli: ale prąd też jest z dopłatą tylko z mniejszą, ale cena już prawie spadła do ceny gwarantowanej, więc od lipca jak sie dopłata skończy to będzie odrobinę drożej. Jak napisałem to jest jeden ciort i przed 2019 wychodziło podobnie jak wszystko było stabilnie. Pompa np była tańsza przy korzystaniu z G12 a juz niekoniecznie w G11
  • Odpowiedz
@Embeddable: od 2027 do gazu będzie doliczana akcyza - będzie droższy, już w tym roku cena skoczyła o 50% - 0,3 do 0,45 zł/kwh.

Zdefiniuj jeszcze dobrze ocieplony dom. Jak klient tak mówi to najczęściej ma 5 styro na ścianie i 10 wełny na strychu :D

@Embeddable jeszcze piszesz ze nie ma dopłat - trwa czyste powietrze - tu masz do 50% dopłaty, jak dom nowy to zostaje moje ciepło lub
  • Odpowiedz