Wpis z mikrobloga

dlaczego lodówki samsunga są tak często polecane? nawet tu na wykopie podczas gdy nie rzadko mają gorsze parametry w porównaniu do innych z tej samej półki cenowej.
mam tu w szczególności na myśli parametr Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania, który wydaje mi się istotny.
Drugim z nich jest Poziom hałasu
#agd #lodowka #kichiochpyta
  • 7
@trollasek: Poziom hałasu - najśmieszniejszy parametr ostatnich lat. Whirlpool robi lodówki co mają nawet 32dB i co z tego? Mój S&S ma 39dB i jeszcze nigdy nie słyszałem jak pracuje. Wszystkie lodówki mają obecnie kompresory inwertorowe i w zasadzie te 2-3 dB w kuchni są niesłyszalne. Czas utrzymania temperatury zależy od grubości wypełnienia ścianek - no Samsung akurat ma technologię " SPACE MAX " dzięki której mamy w środku więcej miejsca,
  • 0
a jakim innym parametrem posługiwać się gdy chce się mieć cichą lodówkę?

Kiedy ostatni raz miałeś przerwę w dostawie energii na dłużej niż 3-4h?


@Notakaprawda: tu nie chodzi o przerwę w dostawie energii, tylko o izolację, dzięki czemu rzadziej kompresor będzie się włączał i nie będzie hałasował
gdy kuchnia jest w aneksie z salonem chce się mieć względnie cicho

te 2-3 dB w kuchni są niesłyszalne


BULLSHIT, skala decybelowa to jest
@trollasek: Ziomek ja pracuję przy AGD ponad 10 lat i uwierz, że lodówki 39dB już nie słychać, przecież nie śpisz w tym samym pomieszczeniu co ona, aktualnie wszystkie lodówki są ciche lub niesłyszalne. Na papierze 3 dB to ogromna różnica - tu się zgodzę w 100%, aczkolwiek w użytkowaniu lodówki żadna, przynajmniej dla mnie. Jeśli chodzi o izolację - aktualnie naprawdę urządzenia chłodnicze dobrze trzymają temperaturę, chociaż jak masz dzieciaki które