Wpis z mikrobloga

@bugzer: nie wiem jak dziś, ale w grudniu wystawiłem dwa pokoje po cenie „premium” w wojewódzkim i było spore zainteresowanie. Poszły po 100 więcej niż dałem w ogłoszeniu. FYI
@bugzer ja mam w obserwowanych sąsiednie osiedla w moim mieście i moge powiedzieć, że ostatni raz tak dużą liczbe ogłoszeń wynajmu fajnych mieszkań na wynajem widziałem na początku covidu, jak PiS zamykał lasy.

Niektóre wiszą kilka miesięcy i znikają dopiero jak cena zejdzie w okolice 2,5k. Ostatnie dwa lata praktycznie lista świeciła pustkami. Widać że landlordzi nie chcą chętnie schodzić z cen, ale rynek i gniotąca miniratka ich weryfikuje.

Co ciekawe, coraz
@Szemiques: A znasz może serwis z danymi OtoDom? Liczba ogłoszeń po jakichś filtrach, zmiany ceny itp.? Bo to że jest więcej na wynajem chyba wiele nie zdziała jak ludzie wierzą (raczej słusznie) że wejdzie BK0% i znowu będzie pompa. Po prostu puste postoi trochę dłużej.
niższe ROI


@Szemiques: Tyle że czynsz od najemców to dla wielu mała część tego ROI. Większość to wzrost ceny a można śmiało stwierdzić po podejściu i wypowiedziach Krzyśka Dewmana że wejdzie nowa pompka w niedługim czasie.