Wpis z mikrobloga

Czy ogórki konserwowe mają jakieś wartości odżywcze? Albo kiszone czy kapusta kiszona. Mowa o takich ze sklepu. Kupiłem ostatnio kimchi, takie spoza lodówek i było pasteryzowane. Czyli wszelkie dobre pripbotyki nie żyją? Co kupować by było dorze dla flory bakteryjnej? #gotujzwykopem zrobię sobie kilka słoików kimchi ale to dopiero za tydzień
  • 16
@chwilowypaczelok: Korzyści, ze spożywania kiszonek to nie tylko, a nawet nie głównie obecność żywych bakterii. Bakterie w trakcie fermentacji produkują pożyteczne związki takie jak np krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe ( czyli postbiotyki), to właśnie m.in dla nich warto dbać o mikroflorę jelitową. Czy powstaną w naszych jelitach czy w sloiku - ważne, że możemy z nich korzystac. Po za tym kiszonki to warzywa, które same w sobie są zdrowe i pożyteczne
@Mirkosoft okej. Dzieki, kupię dziś kiszoną kapustę a za tydzień zrobię sobie z 6 słoików kimchi. Ile ono może stać w lodówce? Ostatnio jak robiłem to po 2 MSC było kwaśne jak sok z cytryny ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem czy to moja wina czy poprostu za długo stało