Wpis z mikrobloga

@bananometr: plakaty mają być filmowe? to w kinach znajdziesz często wystawione, albo ze strony dystrybutora pobierasz, czasami dystrybutorzy mają ukryte serwery z materiałami promocyjnymi do pobrania, do ogarnięcia. Druk B1 to coś ok 30-40 zł (masz wtedy 707x1000 mm, ja w tej cenie robię samoprzylepny).
mireczki chciałbym zrobić sobie na ścianę takie plakaty z podświetleniem (ang. glowbox), myślę jednak skąd wziąć sam plakat.


@bananometr: Mi też od dłuższego czasu coś takiego chodzi po głowie :-) Patrzyłem w kinie jak to jest zrobione - raczej tandetnie, świetlówki, jakiś dyfuzor i niedbale położony na tym plakat - wygląda jak zwykły cienki papier, może jakiegoś rodzaju kalka półprzeźroczysta, na pewno nie jest to folia. Wydaje mi się, że jeżeli
Znalazłem teraz coś takiego jak folie folia backlight choć boje się że kwota za taki a2 będzie rzędu 40-50 plus k.w. myślę by może po prostu przejść się do dobrej drukarni w mieście, przedstawić problem i zobaczyć czy coś ma na to
Co do podświetlenia, to z tego filmiku jest spoko patent można też kombinować z starych matryc laptopów, aczkolwiek w porównaniu do ledów z actiona to myślę że prościej kupić gotowe
@bananometr: Dzięki za info! Z LEDami jak na filmie minus jest taki, że pudełko musi być grube żeby mieć równomierne podświetlenie. Niestety nie znalazłem dużych cienkich paneli do podświetlenia - takie 60x60cm czy 120x30 są w śmiesznych cenach ale żeby mieć duży plakat to potrzeba coś w stylu 160x100. No chyba żeby kilka takich podświetleń pozbawić ramek i położyć jeszcze na to matowy dyfuzor. Tego typu podświetlenia są super cienkie -
@kwanty: zajedź na jakiś pszok i popatrz za dużym telewizorem. Ściągniesz warstwę LCD i zostanie ci bardzo dobre równomiernie podświetlenie. Może nawet je uruchomisz z fabrycznego sterownika
@kwanty: a gdzie widziałeś w dobrej cenie cieńkie panele 60x60?
Osobny pomysł jaki teraz wymyśliłem, to kupić folię dyfuzyjną do ekranów lcd, taką jak do telewizora i spróbować zrobić podświetlenie jak w telewizorze, tam przecież aż tak gęsto nie ma ledów, a grube też nie są
a gdzie widziałeś w dobrej cenie cieńkie panele 60x60?

Osobny pomysł jaki teraz wymyśliłem, to kupić folię dyfuzyjną do ekranów lcd, taką jak do telewizora i spróbować zrobić podświetlenie jak w telewizorze, tam przecież aż tak gęsto nie ma ledów, a grube też nie są


@bananometr: Masz tam wyżej link do allegro, jeszcze raz: https://allegro.pl/oferta/panel-led-oprawa-rastrowa-60x60cm-595x595mm-50w-kaseton-ccd-sufitowy-9220808566 jeden panel za 66zł, są w wersji 6000K, pewno da się jeszcze taniej znaleźć. I to
@bananometr: Jeszcze jedno, rzuć sobie okiem na aukcję: https://allegro.pl/oferta/panel-led-oprawa-rastrowa-60x60cm-595x595mm-50w-kaseton-ccd-sufitowy-9220808566 tam na dole w opiniach są obrazki od niezadowolonego klienta :-) popsutego panelu. Kupił bym 6 takich, rozkręcił, pociął te spodnie panele tak żeby były płaskie i umieścił tak żeby były za matowym dyfuzorem i mam z tego duży ekran 120x180cm :-) nawet za duży... ale pewno są 40x40 więc było by 80x160 - chyba idealnie :-)

Do tego jakiś rozsądną przetwornice